Home Kategorie Życie ‼ PILNE! Rosja chce reparacji wojennych od Polski? Szokujące słowa rzecznika.

‼ PILNE! Rosja chce reparacji wojennych od Polski? Szokujące słowa rzecznika.

‼ PILNE! Rosja chce reparacji wojennych od Polski? Szokujące słowa rzecznika.

Po zaprezentowaniu raportu o stratach Polski w czasie II wojny światowej, pojawił się postulat mówiący o tym, aby Rosja wypłaciła nam reparacje. Do sprawy odniósł się Dmitrij Pieskow.

1 września w zaprezentowano raport o stratach Polski w wyniku niemieckiej agresji w trakcie II wojny światowej. Ogólna kwota tych strat to ponad 6 bilionów 220 miliardów zł.

Podczas prac komisji sejmowej do projektu dodano zapis mówiący o tym, że Polska nie otrzymała stosownej rekompensaty finansowej i reparacji wojennych ze strony ZSSR.

Nie wiadomo czy rządzący wystosują oficjalne żądania wobec Rosji. Do sprawy odniósł się jednak rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Zapowiedział, że rosyjscy historycy zbadają stosunki polsko- rosyjskie na kilka wieków wstecz, aby Moskwa mogła żądać podobnego zadośćuczynienia od Warszawy.

– „Jeśli żartujemy z takiej wściekłej rusofobii, to może nasi historycy powinni dokopać się do XVI w., może znajdziemy coś, o co moglibyśmy poprosić Polaków” – powiedział Pieskow, cytowany przez agencję TASS.

Dodał, że w Polsce „wielu polityków wchodzi w jakiś niezdrowy ekstremizm polityczny” i w ten sposób „szkodzą prestiżowi swojego kraju i znacznie komplikują kontakty”.

Źródło: PAP

Dzieje się w Moskwie! Gwałtowne zmiany. „Stan wojenny”, „mobilizacja”.

Jazda gokartem: 8- lub 24-minutowy przejazd w Forza Kart Tor Gokartowy
Jazda gokartem: 8- lub 24-minutowy przejazd w Forza Kart Tor Gokartowy
19,99 zł
27,00 zł
Oferta zakończona!
Jazda gokartem: 8- lub 24-minutowy przejazd w Forza Kart Tor Gokartowy (do -25%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz