Home Wideo Szok w rosyjskiej telewizji. Prowadząca miała dość. „Ludzie oczekują prawdy”.

Szok w rosyjskiej telewizji. Prowadząca miała dość. „Ludzie oczekują prawdy”.

Szok w rosyjskiej telewizji. Prowadząca miała dość. „Ludzie oczekują prawdy”.

Do niecodziennej sytuacji doszło w jednym z programów rosyjskiej telewizji. Prowadząca pokłóciła się z ekspertem wojskowym, który starał się przekonać wszystkich, że kontrofensywa Ukrainy to „żaden przełom”.

Rosyjska propaganda stara się pokazać działania Kremla w jak najlepszym świetle, jednocześnie szczując na „wrogów”, czyli Ukrainę, Polskę i inne państwa Zachodu. Tym razem na antenie Rossija-1 padły jednak zaskakujące słowa.

Prowadząca program „60 minut” Olga Skabiejewa, jedna z czołowych prokremlowskich propagandystek gościła Maksyma Kazanina, profesora uczelni wojskowej.

Ekspert przekonywał, że Ukraińcy są nieudolni, a „wszyscy ci ludzie, którzy opracowywali plany ukraińskiej kontrofensywy, nigdy nie byli na polu bitwy”. Na poniższym nagraniu widać jednak, jak w pewnym momencie przerwała mu prowadząca.

– „Propagandyści rosyjskiej telewizji państwowej nagle zrozumieli, że bagatelizując siłę ukraińskiego wojska i skuteczność amerykańskiej broni po utracie okupowanych terytoriów na rzecz rzekomo słabszego wroga, tylko się ośmieszają” – napisała Julia Davis, dziennikarka, która regularnie publikuje propagandowe materiały z rosyjskich mediów.

– „Proszę wybaczyć, ale słuchają nas teraz ludzie. Co oni mają sobie myśleć? Ukraina nie jest samodzielna. Amerykanie kierują ich kontrofensywą, ale oni wiedzą, co robią” – powiedziała Skabiejewa.

Gdy Kazanin próbował skontrować, że kontrofensywa Ukraińców to „żaden przełom” i że zachodnia technologia „w ogóle nie pomogła Ukrainie”, prowadząca przerwała mu po raz kolejny.

– „Żadnych znaczących rezultatów im to nie przyniosło, ale 3800 km kw., które  Rosja kontrolowała, już nie kontroluje. Tak jest – nawet jeśli powie pan, że Amerykanie są niewykwalifikowani. To smutne” – stwierdziła.

Później zaczęła przytaczać cytaty innych ekspertów, którzy w ostatnim czasie bagatelizowali sukcesy Ukrainy.

– „Co tam będziemy się przejmować Ukraińcami?”, „Izium wcale nie był nam potrzebny”, „to bez znaczenia”.

Jej zdaniem takie opinie są „niegodne”. Dodała też, że „powinno się przyznawać do błędów – jeśli zostały popełnione” i „nie powtarzać ich, tylko wyciągać odpowiednie wnioski”.

Gdy Kazanin próbował się bronić, że nastąpiły „błędy w szacunkach”, Skabiejewa nie dała za wygraną.

– „Ogląda nas naród, oglądają nas ludzie, szanujmy ich. Oni oczekują od nas prawdy. Amerykańska broń jest w porządku, sojusz NATO jest silny, a cały zachodni świat obrócił się przeciwko nam” – przyznała pracowniczka telewizji.

Dzieje się w Moskwie! Gwałtowne zmiany. „Stan wojenny”, „mobilizacja”.

Squash: gra ze szkoleniem
Squash: gra ze szkoleniem
31,99 zł
99,00 zł
Oferta zakończona!
Godzina gry w squasha z wypożyczeniem sprzętu i szkoleniem za 39,99 zł w PSQ Powersquash (zamiast 99 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz