Home Kategorie Życie Jak dostać podwójną emeryturę co miesiąc dożywotnio? Wystarczy złożyć dwa wnioski.
4.39K

Jak dostać podwójną emeryturę co miesiąc dożywotnio? Wystarczy złożyć dwa wnioski.

Jak dostać podwójną emeryturę co miesiąc dożywotnio? Wystarczy złożyć dwa wnioski.

Podwójna emerytura jest możliwa dla seniorów, którzy spełnią określone warunki. Jest to możliwe w trzech przypadkach, a oprócz tego trzeba złożyć dwa wnioski.

Podwójna emerytura jest możliwa, ale nie z ZUS. Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie może bowiem wypłacać równolegle dwóch świadczeń. Oprócz świadczenia podstawowego seniorzy mają szansę też na emeryturę z innych urzędów.

Emeryci, którzy przez jakiś czas mieszkali i pracowali w Polsce mogą otrzymywać podstawowe świadczenie. Jeśli jednak w trakcie swojego życia pracowali i mieszkali też za granicą, mogą ubiegać się o drugie świadczenie w kraju, z którym byli związani zawodowo. Jeśli emeryt złoży wniosek w ZUS, a także w odpowiednim urzędzie za granicą, musi pamiętać o tym, że zależnie od kraju wiek emerytalny może się różnić.

Mundurowi mogą pobierać dwie emerytury, ale nie z ZUS. Do niedawna można było pobierać emeryturę cywilną i mundurową. Tę drugą wypłacało ZER MSWiA. Teraz żołnierze na emeryturze muszą wybrać jedną emeryturę, która opłaca im się bardziej. Wyjątkiem są mundurowi, którzy rozpoczęli służbę po ’99 roku. Dla nich przewidziane są oba świadczenia wypłacane dożywotnio.

Nie tylko ZUS, ale i KRUS może wypłacać emeryturę, jeśli emeryt w przeszłości odprowadzali składki. Opłacanie składek musiało trwać przynajmniej 25 lat w przypadku mężczyzn i 20 w przypadku kobiet. Jeśli tak było, mogą złożyć wniosek o emeryturę w dwóch urzędach i otrzymywać oba świadczenia równolegle i dożywotnio.

Będzie 500 plus dla małżeństw? Projekt trafił do Sejmu.

Catering dla nawet 15 osób
Catering dla nawet 15 osób
129,99 zł
258,00 zł
Oferta zakończona!
Catering dla 6 osób za 129,99 zł i więcej opcji z firmą gastronomiczną PAŁACOWA DOLINA Monika Piasecka w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz