Home Wideo Mobilizacja już się zaczęła. Kolejki przed komisjami wojskowymi w Rosji.

Mobilizacja już się zaczęła. Kolejki przed komisjami wojskowymi w Rosji.

Mobilizacja już się zaczęła. Kolejki przed komisjami wojskowymi w Rosji.

Władimir Putin w środę ogłosił częściową mobilizację obywateli Rosji. Ma ona objąć nawet 300 tys. osób. W sieci pojawiają się już zdjęcia wezwań i kolejek do komisji wojskowych. Stawiać muszą się rezerwiści i medycy.

Putin ogłosił częściową mobilizację, która rozpocząć się ma jeszcze w środę. Ma objąć rezerwistów, czyli osoby, które odbyły już służbę, ale przed wysłaniem na front mają przejść dodatkowe szkolenie. Mobilizacja ma objąć 300 tys. osób.

Wezwanie rezerwistów do wojska ruszyło w lawinowym tempie. W mediach społecznościowych pojawiają się liczne zdjęcia wręczonych wezwań, na których wymagają o pilne stawienie się do komisji wojskowych. Co ciekawe, wręczają je w największych miastach, choć wcześniej żołnierzy rekrutowano głównie w mniejszych miejscowościach.

Na Telegramie Rosjanie informują się o miejscach na ulicach, gdzie przedstawiciele komisji wojskowych czyhają na mężczyzn. Stworzono nawet specjalny kanał. Na zdjęciach widać, że do wojska wzywają medyków i osoby w wieku ponad 35 lat, mimo iż Putin twierdził na początku, że pierwsza fala obejmie tylko osoby młodsze.

– „Wygląda na to, że drukowali je [wezwania do wojska] przez całą noc” – piszą internauci.

Pojawiają się też zdjęcia i nagrania z komisji wojskowych w Moskwie. Widać na nich kolejkę mężczyzn, którzy przybyli tam najprawdopodobniej w ramach mobilizacji. Nie ma jednak informacji o tym, czy zrobili to dobrowolnie, czy pod naciskiem.

Rosjanie grożą atakiem atomowym. Wymienili dwa kraje.

Do 60% zniżki na: Makijaż - Permanentny
Do 60% zniżki na: Makijaż - Permanentny
220,00 zł
550,00 zł
Oferta zakończona!
Do 60% zniżki na: Makijaż - Permanentny w firmie BeautyLab Studio Urody

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz