Home Kategorie Życie Ważna zmiana od 21 września. Wielu kierowców nie ma o tym pojęcia.

Ważna zmiana od 21 września. Wielu kierowców nie ma o tym pojęcia.

Ważna zmiana od 21 września. Wielu kierowców nie ma o tym pojęcia.

21 września zaktualizowano definicję skrzyżowania w prawie o ruchu drogowym. Od tego dnia skrzyżowaniami są przejazdy pomiędzy jezdniami tej samej drogi i formalni, wyprzedzanie w takich miejscach jest niedozwolone. Wielu kierowców nie wie o tym i łamie przepisy.

Zgodnie z nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym doszło do zaktualizowania definicji skrzyżowania. Nowa wersja definicji brzmi „skrzyżowanie — część drogi będąca połączeniem dróg albo jezdni jednej drogi w jednym poziomie, z wyjątkiem połączenia drogi o nawierzchni twardej z drogą o nawierzchni gruntowej lub z drogą wewnętrzną”.

Stosowanie do treści definicji skrzyżowanie obecnie definiowane jest również jako połączenie jezdni na jednej drodze. Co to oznacza w praktyce? Przykładowo skrzyżowaniem obecnie nazwiemy zjazd z drogi ekspresowej. Osoba, która będzie jechać szybciej dwoma pasami niż kierowca zjeżdżający z drogi szybkiego ruchu, popełni wykroczenie, bo zgodnie z definicją, wyprzedza na skrzyżowaniu.

To samo dotyczyć będzie połączeń między dwoma jezdniami. Osoba, która jedzie szybciej jednym pasem w takim miejscu, również będzie uważana za osobę, która wyprzedza na skrzyżowaniu.

Ogłoszono „okres zagrożenia”. Pierwsza taka sytuacja w Polsce.

Do 26% zniżki na: Pakiet zabiegów wyszczuplających
Do 26% zniżki na: Pakiet zabiegów wyszczuplających
67,00 zł
90,00 zł
Oferta zakończona!
Do 26% zniżki na: Pakiet zabiegów wyszczuplających w FABRYKA ENDORFINY Studio relaksu i modelowania sylwetki

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz