Home Kategorie Życie Znalazła stary paragon i złapała się za głowę. „Tak kończy się bezmyślne rozdawnictwo”.

Znalazła stary paragon i złapała się za głowę. „Tak kończy się bezmyślne rozdawnictwo”.

Klaudia Jachira opublikowała zdjęcie starego paragonu. Posłanka porównała go z obecnymi zakupami. Jak podkreśla, jest przerażona podwyżką cen.

Klaudia Jachira opublikowała na Instagramie zdjęcie paragonu sprzed roku, które porównała z paragonem otrzymanym 20 września. Jak mówi, stary paragon znalazła przypadkiem podczas sprzątania. W pierwszej chwili chciała go wyrzucić, ale postanowiła sprawdzić, co się na nim znajduje.

Rok temu Jachira kupiła w Żabce na ul. Wiejskiej w Warszawie mleko bez laktozy. Kosztowało wtedy 3,90 zł. Rok później cena jest znacznie wyższa, co rozsierdziło posłankę, czym podzieliła się z internautami.

– „Wczoraj znów kupiłam to samo mleko w tej samej Żabce i zapłaciłam – 5,50! O 40 proc. więcej!” – czytamy.

Posłanka dodała, że cena podana jest z obniżonym VAT-em. Tak naprawdę więc mleko podrożało o 45%.

– „A to tylko zwykłe mleko, nie jakieś wielkie zakupy… Oczywiście wiem, że można iść upolować tańsze, szukać promocji itp, ale nie każdy ma na to czas” – napisała.

Nie obyło się też bez uderzenia w obecny rząd. Zwróciła uwagę na rozdawnictwo pieniędzy państwowych, a także drukowanie pieniędzy czy nieodpowiednią pomoc dla potrzebujących.

– „Tak się kończy bezmyślne rozdawnictwo dla wszystkich bez pomocy skierowanej do potrzebujących, zadłużanie nas bez końca, drukowanie pustych pieniędzy przez prezesa NBP na polityczne zamówienie. Jeżeli tego nie zatrzymamy, to będzie tylko gorzej.”

Internauci również zabrali głos w sprawie podwyżek cen. Podzielili się swoimi doświadczeniami zwracając m.in. uwagę na inne produkty, które znacząco podrożały.

– „Puszka karmy dla psa – na początku roku 4,5 zł – dzisiaj 7,5 zł – wzrost o ok. 60 proc.”

– „Masakra. Wszystko droższe. Ubrania, żywność, opłaty. Pensja stoi w miejscu i dalej stać będzie, bo pracodawca otwarcie mówi, ze zamraża podwyżki i awanse przez obecną sytuację.”

– „Niedługo kredyt zje całą wypłatę.”

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Klaudia Jachira (@klaudiajachira)

Wstrząsające słowa Jarosława Bieniuka o śmierci Ani Przybylskiej. „Trzymałem ją z rękę”.

Fotokalendarz: różne formaty
Fotokalendarz: różne formaty
23,90 zł
Oferta zakończona!
Fotokalendarz A3, A4 lub XL od 23,90 zł w Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz