Home Kategorie News PILNE! Jest źle. Ukraina chce pilnego zwołania rady ONZ.
5.56K

PILNE! Jest źle. Ukraina chce pilnego zwołania rady ONZ.

PILNE! Jest źle. Ukraina chce pilnego zwołania rady ONZ.

– „Ukraina wnioskuje o zwołanie pilnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w związku z przeprowadzaniem przez Rosję pseudoreferendów na terytoriach okupowanych” – przekazano na twitterze.

– „Ukraina poprosiła o zwołanie pilnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w związku z przeprowadzaniem przez Rosję fałszywych referendów na okupowanych terytoriach Ukrainy” – przekazał Oleh Nikołenko, rzecznik MSZ Ukrainy.

– „Rosja powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności za dalsze próby zmiany uznanych międzynarodowo granic Ukrainy z naruszeniem Karty Narodów Zjednoczonych” – stwierdził.

Od piątku władze okupacyjne w zajętych częściowo przez wojska rosyjskie czterech obwodach na wschodzie i południu Ukrainy przeprowadzają pseudoreferenda aneksyjne. Rosja planuje ogłosić aneksję okupowanych obszarów nawet już w piątek 30 września.

– „Projekty ustaw dotyczące aneksji tych ukraińskich obszarów mają zostać złożone do Dumy Państwowej, izby niższej rosyjskiego parlamentu, w środę 28 września” – stwierdziło anonimowe źródło.

PILNE! Rozpoczęto manewry wojskowe. To „jednoznaczny sygnał”. Ludzie się boją.

Źródło: RMF24.pl

Fotobrazy: różne formaty
Fotobrazy: różne formaty
20,00 zł
Oferta zakończona!
Od 18,90 zł: fotoobraz na płótnie z Twoim zdjęciem (formaty 30x40, 40x60 i więcej) z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz