Home Kategorie Życie Zastępca komendanta policji w Krakowie odwołany. To kara za miesięcznicę Smoleńską.

Zastępca komendanta policji w Krakowie odwołany. To kara za miesięcznicę Smoleńską.

Zastępca komendanta policji w Krakowie odwołany. To kara za miesięcznicę Smoleńską.

Zastępca komendanta krakowskiej policji Paweł Jastrząb został odwołany ze swojej funkcji. Ma to być rzekomo kara za złe zabezpieczenie miesięcznicy Smoleńskiej.

Każdego osiemnastego dnia miesiąca – w miesięcznicę pogrzebu – najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości zjeżdżają do Krakowa, żeby uczestniczyć we mszy świętej ku czci Lecha i Marii Kaczyńskich oraz tragedii Smoleńskiej.

Wydarzenie to też również masowe protesty. W pewnym momencie doszło jednak do incydentu z udziałem Franka Vetulaniego, krakowskiego studenta, który próbował wbiec na górę.

– „Policjanci próbowali go zatrzymać, doszło do szarpaniny z funkcjonariuszami. W końcu siłą zaciągnęli go do radiowozu. Wokół zgromadzili się inni protestujący, domagający się wypuszczenia Vetulaniego, pytając o powody zatrzymania” – piszę „Wyborcza”.

Wystarczył jeden dzień, żeby pojawiły się informacje o odwołaniu nadkomisarza Pawła Jastrzębia, zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie, odpowiedzialnego za prewencję. Wtedy jednak uznano je za nieoficjalne.

Jednakże ostatecznie Jarzębia odwołano w czwartek:

– „Paweł Jastrząb został odwołany z dotychczasowej funkcji z uwagi na potrzeby służby. Został przeniesiony w dyspozycję komendanta wojewódzkiego i zostaną mu wyznaczone obowiązki w pionie prewencji w KWP w Krakowie. To nowe zadania” – stwierdzono. No cóż. Ludzie wiedzą swoje.

PILNE! Szokująca decyzja rządu. Skazani więźniowie będą płacić za prąd!

Źródło: wiadomosci.wp.pl

 

Kriolipoliza i masaż pobudzający
Kriolipoliza i masaż pobudzający
79,99 zł
194,00 zł
Oferta zakończona!
Wyszczuplająca kriolipoliza z masażem i konsultacją od 99,99 zł w gabinecie Babski Raj w Bielsku-Białej (do -48%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz