Home Kategorie Podróże Tą trasą przejeżdża codziennie prawie 113 tys. aut. Właśnie ruszył jej remont. Miejcie się na baczności.

Tą trasą przejeżdża codziennie prawie 113 tys. aut. Właśnie ruszył jej remont. Miejcie się na baczności.

Tą trasą przejeżdża codziennie prawie 113 tys. aut. Właśnie ruszył jej remont. Miejcie się na baczności.

​Rosną korki na trasie numer 86 między Sosnowcem i Katowicami (woj. śląskie). Powodem jest oczywiście remont i zwężenie drogi na tym odcinku. Kierowcy, strzeżcie się.

Jak tłumaczy dziennikarz RMF FM Marcin Buczek kierowcy chcący ominąć korek mogą korzystać z dróg lokalnych, m.in. przez Sosnowiec i Mysłowice. Coraz więcej kierowców wybiera właśnie to rozwiązanie i tworzą się korki.

Każdgo dnia przez remontowany odcinek drogi przejeżdża prawie 113 tys. samochodów.

Dziś ma zostać wykonane frezowanie prawego i środkowego pasa jezdni w kierunku Katowic. Dlatego też wprowadzono między innymi ograniczenie prędkości do 60 km/h.

– „Wyznaczymy dwa pasy ruchu. Dostępna szerokość jezdni pozwolili na utworzenie lewego pasa ruchu o szerokości 2,75 m i prawego o szerokości 3 m. Włączenia do drogi ekspresowej będą odbywać się z wykorzystaniem linii zatrzymania oraz znaku STOP” – przekazało GDDKiA.

– „Frezowanie drogi w kierunku Katowic ma potrwać do piątku, następnie te same prace zostaną wykonane na jezdni w kierunku Sosnowca. Poprzedzi to zmiana organizacji ruchu, którą rozpoczniemy 28 września” – dodaje.

– „Remont pasów lewych i środkowych na obu jezdniach powinien zostać zrealizowany do połowy października. Po zakończeniu tego etapu robót ruch zostanie przeniesiony na wyremontowane pasy jezdni, a następnie rozpocznie się remont pasa prawego i awaryjnego. W tym etapie użytkownicy drogi również będą mieli do dyspozycji po dwa pasy w każdym z kierunków. Szerokość pasa lewego będzie wynosiła 3,5 m, a środkowego 3,25 m. Przewidujemy, że zakończenie remontu tego odcinka powinno nastąpić do 15 listopada” – informuje GDDKiA.

PILNE! Szokująca decyzja rządu. Skazani więźniowie będą płacić za prąd!

Źródło: RMF24.pl

Wybielanie i remineralizacja zębów
Wybielanie i remineralizacja zębów
149,00 zł
Oferta zakończona!
Wybielanie zębów lampą LED (od 99 zł) wraz z remineralizacją (od 149 zł) w White & Beauty w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz