Home Kategorie Życie Każdy Polak straci przez PiS aż 900 euro ‼ To ponad 4 tys. złotych.
6.62K

Każdy Polak straci przez PiS aż 900 euro ‼ To ponad 4 tys. złotych.

Każdy Polak straci przez PiS aż 900 euro ‼ To ponad 4 tys. złotych.

Każdy Polak straci niemal 4300 zł, jeśli rząd Prawa i Sprawiedliwości nie spełni warunków KE oraz nie otrzyma unijnych pieniędzy w ramach KPO.

Francja, Hiszpania, Niemcy, Chorwacja, Włochy, Estonia i Austria to niektóre państwa, które już wydają unijne pieniądze w ramach własnych KPO. Jak mówi dr Magdalen Sapała-Maenhout, środki przeznacza się głównie na inwestycje związane z termomodernizacją, odnawialnymi źródłami energii czy elektromobilnością.

– „W Austrii każdy uczeń za chwilę dostanie komputer albo tablet” – dodaje w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Polska w ramach funduszu UE na walkę z negatywnymi skutkami pandemii COVID-19 ma zagwarantowane 39 mld euro, czyli około 181 mld 350 mln zł.

– „Lepszym miernikiem jest kwota przypadająca na mieszkańca. Dla każdego Polaka ze środków KPO to 900 euro. W tym są dzieci, emeryci, wszyscy” – tłumaczy analityczka w Biurze Analiz Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

– „Te pieniądze, poza tym, że jest ich dużo, mają kilka ważnych zalet, np. taką, że finansowanie pokrywa 100 proc. inwestycji. Nie jak w przypadku unijnych funduszy strukturalnych, z których Polska korzysta od lat, gdzie zawsze jest wymagany wkład własny” – dodaje dr Sapała-Maenhout.

W zeszłym tygodniu przewodnicząca Komisji Urusla von der Leyen oświadczyła, że Polska nie dostanie pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy, jeśli nie przywróci niezależności sądownictwa.

– „Dlatego używamy naszych narzędzi prawnych, gdyż w ostatecznym rozrachunku jeżeli popiera się zasadę rządów prawa, także instytucje muszą postępować zgodnie z zasadą prawa” – wyjaśniła.

Źródło: Gazeta Wyborcza

PILNE! Szokująca decyzja rządu. Skazani więźniowie będą płacić za prąd!

Kurs online: Pracownik działu kadr i płac z MEN
Kurs online: Pracownik działu kadr i płac z MEN
89,00 zł
399,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online Pracownik działu kadr i płac z zaświadczeniem MEN za 89 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz