Home Kategorie Życie NATO rozpoczyna manewry wojskowe. To odpowiedź na działania Rosji.
4.23K

NATO rozpoczyna manewry wojskowe. To odpowiedź na działania Rosji.

NATO rozpoczyna manewry wojskowe. To odpowiedź na działania Rosji.

Estonia ogłosiła przeprowadzenie 6-dniowych manewrów, w których szkoleni będą rezerwiści. Decyzja ma związek z mobilizacją ogłoszoną w Rosji.

Estonia ogłosiła przeprowadzenie manewrów wojskowych, które potrwają 6 dni. Jest to odpowiedź na częściową mobilizację wojskową ogłoszoną w Rosji.

Dowódca 1. Brygady Piechoty i nadzorujący całe ćwiczenia Sanna Raudsik przekazał, że rezerwiści są szkoleni z obsługi każdego rodzaju broni dostępnego w arsenale, a w ostatnim etapie będą wcieleni do plutonu. Wszystko to na wypadek agresji Rosjan.

MON Estonii poinformował, że celem ogłoszonych manewrów jest „gotowość obronna i przećwiczenie funkcjonowania armii rezerwowej”. Władze przekonują jednak, że ich kraj nie jest „bezpośrednio zagrożony”.

– „Nie ma bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa dla Estonii. Estoński model obrony oparty na rezerwach wymaga, by rezerwiści byli zawsze gotowi do reakcji i udziału w ćwiczeniach” – czytamy w komunikacie estońskiego MON.

Źródło: WP

PILNE! Wojsko ustawiło się nad strategicznym celem. To już pewne. Dojdzie do uderzenia na kraj i inne państwa w regionie!

Serwis klimatyzacji z uzupełnieniem
Serwis klimatyzacji z uzupełnieniem
49,99 zł
150,00 zł
Oferta zakończona!
Serwis klimatyzacji z odgrzybianiem, nabiciem czynnika i więcej od 49,99 zł w Top Gum Opony – 3 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz