Home Kategorie News ‼ Niepokojące doniesienia z Białorusi. Co knuje Łukaszenka?
1.87K

‼ Niepokojące doniesienia z Białorusi. Co knuje Łukaszenka?

‼ Niepokojące doniesienia z Białorusi. Co knuje Łukaszenka?

Mieszkańcy ponad 200-tysięcznego Bobrujska na Białorusi zaczęli dostawać wezwania do komisji wojskowych. Media informują też o wezwaniach wysyłanych mężczyznom z Mińska.

Mieszkańcy Bobrujska mają stawić się przed komisjami wojskowymi. Bobrujsk Online donosi, że w wielu przedsiębiorstwach mężczyźni są sprawdzani pod kątem faktycznego miejsca zamieszkania. Muszą też podać aktualny numer telefonu komórkowego i stacjonarnego.

Komisarz wojskowy obwodu mohylewskiego Aleksander Horoszkin na antenie kanału „Białoruś 4” zaprzeczył, by była to mobilizacja.

– „Nie ma mowy o jakiejkolwiek mobilizacji – częściowej lub pełnej. Jest to rutynowa codzienna i coroczna praca urzędników wojskowych. Na dziś w republice nie ma potrzeby organizowania mobilizacji” – zapewnił Horoszkin. Wcześniej taki krok wykluczył też przywódca Białorusi Alaksandr Łukaszenka.

W środę ministerstwo obrony Białorusi poinformowało o rozpoczęciu niezapowiedzianego sprawdzianu „gotowości bojowej i mobilizacyjnej” jednostki nr 06752 w Moguiszczach w obwodzie mińskim. Znajduje się tam wojskowa baza lotnicza.

Ukraińskie władze obawiają się kolejnego ataku z terytorium Białorusi.

– „Jeśli ze strony Białorusi uderzą wojska, jak to było 24 lutego, otrzymają taką odpowiedź, jakiej się nie spodziewają” – zapewnił sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow w wywiadzie udzielonym rosyjskojęzycznemu portalowi Nastojaszczeje Wriemia.

Źródło: PAP

UWAGA ‼ Dziś w całej Polsce zawyją syreny. Powód jest tragiczny.

Kursy językowe online
Kursy językowe online
29,00 zł
87,00 zł
Oferta zakończona!
Kursy językowe online od 29 zł: 3-miesięczny dostęp do nauki wszystkich języków obcych i więcej opcji na Lerni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz