Home Kategorie Poruszające Andrzej miał tylko 27 lat gdy przejechał go samochód. Winowajca lekarz usłyszał wyrok.

Andrzej miał tylko 27 lat gdy przejechał go samochód. Winowajca lekarz usłyszał wyrok.

Andrzej miał tylko 27 lat gdy przejechał go samochód. Winowajca lekarz usłyszał wyrok.

Andrzej Lutak (27 l.) zginął w koszmarnym wypadku, do którego doszło 3 grudnia 2018 roku w Rzeszowie. Potrącił go na pasach lekarz gastrolog Jacek H. Po 4 latach zapadł wyrok skazujący.

Niemal od samego początku sprawy ojciec Andrzeja Lutaka, Leszek Lutak, który jest byłym policjantem miał wątpliwości co do prowadzonego postępowania. Zarzucał on służbom opieszałość gdyż chodziło o szanowanego lekarza.

Jacek H. nie przyznawał się do winy. Zmieniły to dopiero nagrania z monitoringu. Wtedy zmienił on zeznania i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Chciał dobrowolnie podać się karze, jednak Leszek Lutak nie zgodził się na warunki Jacka H.

– „Sprawa toczyła się w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie, gdzie w styczniu tego roku zapadł wyrok. Sąd uznał Jacka Huka winnym umyślnego naruszenia zasad ruchu drogowego, niezachowania ostrożności przy zbliżaniu się do przejścia dla pieszych, co skutkowało potrąceniem 27-latka i nieumyślnym spowodowaniem śmierci i wymierzył mu karę: jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Dodatkowo Sąd orzekł zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów przez oskarżonego na okres 8 lat, oraz obarczył go kosztami sądowymi. Zasądzono też 20 tys. zł grzywny od lekarza. Od tego wyroku odwołały się obie strony” – pisze Super Express.

– „Każda kara będzie za niska, bo mój syn nie żyje, a podnoszenie, że miał problemy psychiczne nic nie zmienia. Lekarz nas nie przeprosił, nigdy nie wyraził skruchy. Wyrok w zawieszeniu to była kpina. Dwa lata w więzieniu też nie są jeszcze przesądzone, bo przecież lekarz może zrobić wszystko, żeby tam nie trafić, ale jest to odrobinę bardziej sprawiedliwe, niż w ogóle nie dotykający człowieka wyrok w zawieszeniu” – stwierdził ojciec ofiary.

Są już pierwsi poszkodowani z zablokowanymi kontami bankowymi. Skarbówka inwigiluje bez naszej wiedzy.

Źródło: Superexpress.pl

 

Fotokalendarz: różne formaty
Fotokalendarz: różne formaty
23,90 zł
Oferta zakończona!
Fotokalendarz A3, A4 lub XL od 23,90 zł w Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz