Home Kategorie News PILNE! UE wprowadza bardzo twarde podejście do uciekinierów z Rosji.
2.17K

PILNE! UE wprowadza bardzo twarde podejście do uciekinierów z Rosji.

PILNE! UE wprowadza bardzo twarde podejście do uciekinierów z Rosji.

Bruksela postawiła na bardzo ostre hamowanie przyjazdów Rosjan twierdząc, że jest to wzmożone zagrożenie dla obywateli UE. UE naprawdę jasno postawiła sprawę.

– „W przeprowadzonej na początku tego tygodnia – dyskusji przedstawicieli 27 krajów Unii, co zrobić z obywatelami Rosji zabiegającymi teraz o wjazd do UE w ramach „ucieczki przed mobilizacją”. Głównymi jastrzębiami były kraje bałtyckie i Polska, które ostrzegają przed wpuszczaniem wielu Rosjan, bo to rodziłoby – jak tłumaczą – zwiększonym zagrożeniem w Unii. Zwłaszcza, że często chodzi o Rosjan do niedawna niebędących przeciwnikami wojny w Ukrainie, a tylko swego osobistego w niej udziału. Natomiast Niemcy czy też Holandia deklarowały gotowość do przyjmowania rosyjskich uciekinierów przed mobilizacją oraz szerokiego stosowania przepisów o uchodźcach” – tłumaczy portal dw.com.

– „Państwa członkowskie UE powinny stosować rygorystyczne podejście oceniające powody podróży. Dotyczy to również obywateli rosyjskich uciekających przed mobilizacją wojskową” – przekazała Ylva Johansson, komisarz UE ds. wewnętrznych.

– „Jeżeli osoba ubiegająca się o wizę, w tym uciekająca przed mobilizacją wojskową, planuje pobyt w UE dłuższy niż 90 dni, to konsulaty powinny odmawiać jej zwykłej wizy schengeńskie” – zaleca komisja UE.

– „W przypadku istnienia podstaw do unieważnienia lub cofnięcia wizy, taka decyzja może zostać podjęta przez straż na granicy zewnętrznej UE niezależnie od kraju, który wydał tę wizę” – tłumaczy Bruksela. Wygląda na to, że UE ma dość zagrywek Putina i Rosji.

PILNE! Jeżeli Putin użyje broni atomowej, to będzie to koniec Rosji.

Źródło: RMF24.pl

eKurs: Doradca zawodowy z MEN
eKurs: Doradca zawodowy z MEN
75,00 zł
199,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Doradca zawodowy z zaświadczeniem MEN za 75 zł w P&M Management Group (zamiast 199 zł)
tagi:

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz