Home Kategorie Życie Nowe podatki dla firm nie uderzają w nie lecz w konsumentów. Przedsiębiorstwa skutecznie przerzucają na nas koszta.

Nowe podatki dla firm nie uderzają w nie lecz w konsumentów. Przedsiębiorstwa skutecznie przerzucają na nas koszta.

Nowe podatki dla firm nie uderzają w nie lecz w konsumentów. Przedsiębiorstwa skutecznie przerzucają na nas koszta.

– „Firmy skutecznie przerzucają wyższe koszty energii i pracy na ceny. Postępują indeksacje umów handlowych” – tłumaczy PKO BP.

Główny Urząd Statystyczny poinformował w piątek, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych we wrześniu 2022 r. wzrosły rdr o 17,2 proc czyli o 1,6 proc w porównaniu z zeszłym miesiącem.

– „Podobnie jak w sierpniu do wzrostu inflacji przyczyniły się wszystkie główne komponenty poza paliwami. Silnie wzrosła inflacja bazowa – szacujemy, że do 10,5-10,7 proc. r/r wobec 9,9 proc. r/r w sierpniu” – przekazał PKO BP.

– „Sądzimy, że szybko drożała cała paleta dóbr – m.in. owoce, warzywa, mięso, pieczywo, oleje i cukier. Ceny żywności znajdują się pod presją wysokich cen energii, nawozów oraz kosztów pracy. Podobne tendencje obserwujemy w regionie” – dodali analitycy.

– „Wobec dalszego, silnego wzrostu inflacji i w bardzo napiętym otoczeniu rynkowym RPP w przyszłym tygodniu będzie kontynuować cykl podwyżek stóp procentowych i ponownie podniesie stopy o 25pb.” – dodali analitycy PKO BP.

PILNE! Jeżeli Putin użyje broni atomowej, to będzie to koniec Rosji.

Źródło: PKO BP

Manicure hybrydowy
Manicure hybrydowy
29,99 zł
60,00 zł
Oferta zakończona!
Manicure hybrydowy od 29,99 zł w Salonie Fryzur i Kosmetyki Joanna Kwaśniewska

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz