Home Kategorie Życie Oświadczenie ING: Po danych o inflacji RPP zdecyduje się na podwyżkę stóp o 25 pb w przyszłym tyg.

Oświadczenie ING: Po danych o inflacji RPP zdecyduje się na podwyżkę stóp o 25 pb w przyszłym tyg.

Oświadczenie ING: Po danych o inflacji RPP zdecyduje się na podwyżkę stóp o 25 pb w przyszłym tyg.

Głównym powodem niedoszacowania wrześniowej inflacji, to niedoszacowanie inflacji bazowej. Innymi słowy jest gorzej niż można się było spodziewać. Sytuacja w Polsce staje się tragiczna.

Zdaniem ekonomistów, inflacja będzie uporczywa, a jej trwały spadek na jednocyfrowe poziomy będzie możliwy do osiągnięcia dopiero w roku 2025. Będzie nam ciężko.

– „Nie zrealizowały się optymistyczne scenariusze zakładające szczyt inflacji latem i jej spadek w dalszej części roku. Spodziewamy się, że do końca 2022 będziemy mieli do czynienia z dalszym wzrostem inflacji. Biorąc pod uwagę (1) skalę szoku energetycznego, (2) głęboko ujemne realne stopy procentowe, (3) napięty rynek pracy (presja płacowa) oraz (4) ekspansywną politykę fiskalną, należy się spodziewać się, że inflacja będzie uporczywa, a jej trwały spadek na jednocyfrowe poziomy nastąpi dopiero w 2025. W świetle takich wyzwań NBP nadal ma przestrzeń do zacieśniania polityki pieniężnej, a deklaracje gotowości zakończenia cyklu podwyżek stóp mogą okazać się przedwczesne. Oczekujemy podwyżki stóp NBP procentowych o 25 pb w przyszłym tygodniu i pozostawienia otwartej furtki do dalszych podwyżek, wbrew wcześniejszym deklaracjom o zbliżającym się końcu cyklu” – czytano w komentarzu do danych GUS.

Podkreślono, że:

– „główne banki centralne (Fed, EBC, BoE) weszły w fazę zdecydowanych podwyżek stóp, co w kontekście prób zakończenia cyklu przez banki w regionie może generować presję na waluty CEE i wymagać wyższych stóp procentowych dla stabilizacji sytuacji na rynkach finansowych” –

PILNE! Rosyjski samolot znalazł się na polskiej granicy. Myśliwce poderwano do akcji.

Źródło:

Fizjoterapia: konsultacja, terapia
Fizjoterapia: konsultacja, terapia
71,20 zł
180,00 zł
Oferta zakończona!
Konsultacja fizjoterapeutyczna z terapią od 89 zł w gabinecie Fizjoterapia A. Pastwa w Bydgoszczy (do -51%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz