Home Kategorie News PILNE! Szwedzi podjęli szokującą decyzję. Wycofują rekomendację szczepień przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 12-17 lat.
16.71K

PILNE! Szwedzi podjęli szokującą decyzję. Wycofują rekomendację szczepień przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 12-17 lat.

PILNE! Szwedzi podjęli szokującą decyzję. Wycofują rekomendację szczepień przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 12-17 lat.

Szwedzka Agencja Zdrowia Publicznego rezygnuje z rekomendacji szczepień przeciw Covid-19 dla dzieci w wieku 12–17 lat. To szokująca decyzja, ale czy nie jest przypadkiem słuszna?

– „W czasie pandemii niewiele dzieci i młodzieży poważnie zachorowało na Covid-19. Obecna wiedza i epidemiologia wskazują, że warianty wirusa SARS-CoV-2 wywołują coraz łagodniejsze objawy u zdrowych dzieci i młodzieży, a odporność w tej grupie jest bardzo wysoka” – napisano na stronie szwedzkiego regulatora.

– „W przypadku zdrowych dzieci i młodzieży SARS-CoV-2 można, zdaniem Agencji Zdrowia Publicznego i przedstawicieli zawodu pediatry oraz Szwedzkiego Stowarzyszenia Pediatrycznego, uznać na tym etapie pandemii za zwykłego wirusa oddechowego” – przekazała agencja.

Zalecenie przestanie obowiązywać od 1 listopada 2022 roku:

– „Widzimy, że zapotrzebowanie na opiekę z powodu Covid-19 było niskie wśród dzieci i młodzieży podczas pandemii, a także zmniejszyło się, gdy wariant wirusa omicron zaczął się rozprzestrzeniać. Na obecnym etapie pandemii nie widzimy dalszej potrzeby szczepień w tej grupie. Dlatego usuwamy zalecenie” – twierdzi Sören Andersson, kierownik szwedzkiej jednostki w Agencji Zdrowia Publicznego.

PILNE! Doszło do zamachu stanu. Wojsko obaliło rząd.

Źródło: tarnogorskinfo.pl

eKurs: Specjalista ds. dietetyki
eKurs: Specjalista ds. dietetyki
99,00 zł
299,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Specjalista ds. dietetyki i planowania żywienia z MEN za 99 zł z P&M Management Group (zamiast 299 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz