Home Kategorie News PILNE! Gazprom zakręca kurek kolejnym krajom.
2.38K

PILNE! Gazprom zakręca kurek kolejnym krajom.

PILNE! Gazprom zakręca kurek kolejnym krajom.

– „Rosyjski państwowy koncern paliwowy Gazprom poinformował o wstrzymaniu tranzytu gazu przez Austrię. Od soboty nie ma również dostaw gazu z Rosji do Włoch” – ogłosił koncern ENI.

Swoją decyzję Gazprom uzasadnił odmową potwierdzenia zleceń, które miałyby dokładnie potwierdzić, ile surowca potrzebuje Austria. Czy to prawdziwe wyjaśnienie? Ciężko powiedzieć.

Gazprom dodał, że jest to skutek zmian regulacyjnych w Austrii, które nastąpiły w końcu września. Dodał też, że planuje rozwiązać problem współpracując z Włochami.

W tej tezie jest jednak pewna zasadnicza kwestia, kłócąca się z tym oświadczeniem. Włosi również przestali otrzymywać rosyjski gaz.  Dlaczego? Gazprom twierdzi, że nie mogą dostarczać Włochom gazu, z powodu wstrzymania tranzytu przez Austrię. Przerzucanie winy jak w urzędach w Polsce.

Począwszy od dzisiaj Gazprom nie dostarcza gazu dla ENI, ponieważ – jak wynika z jego komunikatów – nie jest w stanie spełnić wymogów koniecznych do tego, by otrzymać usługę wysyłki gazu do Austrii” – oświadczył rzecznik włoskiej firmy w rozmowie z Ansą.

PILNE! Doszło do brutalnych zamieszek. Blisko 200 osób nie żyje.

Źródło: salon24.pl

 

Japoński masaż Kobido
Japoński masaż Kobido
129,99 zł
Oferta zakończona!
Japoński masaż Kobido z demakijażem twarzy, serum i kremem za 129,99 zł w Body Secret & SPA w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz