Home Kategorie Ludzie Putin zatwierdził wymianę Medwedczuka na jeńców z Mariupola mimo sprzeciwu FSB

Putin zatwierdził wymianę Medwedczuka na jeńców z Mariupola mimo sprzeciwu FSB

Putin zatwierdził wymianę Medwedczuka na jeńców z Mariupola mimo sprzeciwu FSB

Putin zgodził się na wymianę jeńców z Ukraińcami. Zrobił to mimo wyraźnego sprzeciwu FSB. Wymiana okazała się być sukcesem.

– „Prezydent Rosji Władimir Putin wyraził zgodę na wymianę jeńców, w ramach której zwolniono m.in. dowódców obrony Mariupola i prokremlowskiego oligarchę Wiktora Medwedczuka, mimo stanowczego sprzeciwu Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB)” –

Przeprowadzona dnia 21 września 2022 wymiana, była największą tego typu operacją od początku wojny. Objęła 215 ukraińskich wojskowych, a także 10 cudzoziemców, którzy walczyli po stronie Ukrainy. Władze w Kijowie zwolniły natomiast 55 rosyjskich żołnierzy oraz Medwedczuka, który został oskarżony o zdradę.

– „FSB była całkowicie przeciwko temu. Zdawali sobie sprawę z konsekwencji, jak ta umowa będzie wyglądała w oczach społeczeństwa” – mówił jeden z Ukraińskich urzędników, prosząc jednak o anonimowość.

– „Na Ukrainie świętowano powrót do domów dzielnych żołnierzy, podczas gdy w Moskwie decyzja znalazła się pod pręgierzem i pokazała na czym naprawdę zależy Putinowi” – mówił urzędnik.

PILNE! Szwedzi podjęli szokującą decyzję. Wycofują rekomendację szczepień przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 12-17 lat.

Źródło: wnp.pl

Jazda sportowym autem
Jazda sportowym autem
199,00 zł
249,00 zł
18 dni
do końca oferty!
Jazda sportowym autem po torze wyścigowym od 199 zł z Super-Cars.pl - wiele lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz