Home Kategorie News „Możliwe zagrożenie życia i szkody materialne”. Alerty pogodowe dla niemal całego kraju.
2.30K

„Możliwe zagrożenie życia i szkody materialne”. Alerty pogodowe dla niemal całego kraju.

„Możliwe zagrożenie życia i szkody materialne”. Alerty pogodowe dla niemal całego kraju.

W poniedziałek pogoda będzie deszczowa i wietrzna. IMGW wydał ostrzeżenia dotyczące wiatru dla pasa od Gdańska do południowo-wschodniej Polski. W południowej części kraju alerty dotyczą opadów.

Pogoda w najbliższym czasie będzie dynamiczna. Poniedziałek będzie prawdopodobnie ostatnim deszczowym oraz chłodnym dniem w tym tygodniu. Już w nocy z poniedziałku na wtorek od zachodu rozpocznie się poprawa pogody.

Pogodę nad Polską będzie kształtował niż z ośrodkiem nad Rosją. Od zachodu zbliża się układ wysokiego ciśnienia, który przyniesie do kraju ciepłą i słoneczną pogodę.

– „W poniedziałek nadal zachmurzenie duże, okresowo z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami dającymi miejscami do 10 litrów deszczu na metr kwadratowy. Najwięcej deszczu spadnie na południu, głównie w Karpatach. W Tatrach możliwy jest przyrost pokrywy śnieżnej o kolejne 15 cm. Na krańcach północnych nie są wykluczone burze” – powiedziała Anna Woźniak.

Temperatura dojdzie do 10 – 11 stopni na wschodzie, a do 16 na półnoscnym-zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany i silny, w porywach do 65 km/h. Na północy i wschodzie może osiągnąć nawet 75 km/h.

Opadom deszczu będą towarzyszyć silne porywy wiatru. IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia dla województw w pasie od Pomorza po Podkarpacie. Alerty IMGW przed silnym wiatrem obowiązują w województwach:

  • pomorskim
  • warmińsko-mazurskim
  • kujawsko-pomorskim
  • mazowieckim
  • lubelskim
  • świętokrzyskim
  • podkarpackim

Jak podają synoptycy, średnia prędkość wiatru wyniesie od 35 do 50 kilometrów na godzinę, a w porywach do 80 km/h.

Z kolei w województwach małopolskim i śląskim wydano ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu. Prognozowana wysokość opadów wyniesie od 20 do 30 litrów wody na metr kwadratowy.

PILNE! Szwedzi podjęli szokującą decyzję. Wycofują rekomendację szczepień przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 12-17 lat.

Zdjęcia do dokumentów
Zdjęcia do dokumentów
12,00 zł
24,00 zł
Oferta zakończona!
Zdjęcia do dokumentów: 4 zdjęcia za 12 zł i więcej opcji w Studiu Videomovie (-50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz