Home Kategorie Życie WAŻNE! Nowe świadczenie. Tyle wypłacą rodzicom. Jest jeden warunek.
3.37K

WAŻNE! Nowe świadczenie. Tyle wypłacą rodzicom. Jest jeden warunek.

WAŻNE! Nowe świadczenie. Tyle wypłacą rodzicom. Jest jeden warunek.

500 zł – tyle ma otrzymać każdy uczeń w Wadowicach. Jaki jest warunek? Musi uczęszczać do szkoły podstawowej. Jednorazowe świadczenie wypłacane będzie rodzicom dzieci. Ma to pokryć zapotrzebowanie na cele edukacyjne.

Samorząd Wadowic wypłaci jeszcze w tym roku dzieciom ze szkół podstawowych w mieście jednorazowe świadczenie. Do zgarnięcia jest 500 zł na cele edukacyjne.

– „Świadczenie może otrzymać 3245 uczniów. Gmina przeznaczyła na ten cel ponad 1,62 mln zł. […] Zgodę wyraziła już rada miejska. Szacujemy, że uda nam się wypłacić pieniądze do końca listopada, a najdalej do końca roku” – poinformowała Małgorzata Targosz-Storch z tamtejszego magistratu.

Świadczenie ma przysługiwać dzieciom uczęszczającym do szkół podstawowych.

– „Jest ono na zajęcia pozalekcyjne. Czy to będą, przykładowo, lekcje języka obcego, tańca, śpiewu, zajęcia sportowe, gimnastyka korekcyjna, korepetycje – o tym zdecydują rodzice” – wyjaśniła rzecznik.

Świadczenie przysługuje jednemu z rodziców dziecka, który jako pierwszy złożył wniosek, posiada pełne prawa rodzicielskie i mieszka w gminie Wadowice.

Żeby otrzymać świadczenie, należy do 30 listopada złożyć wniosek w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Nie obowiązuje kryterium dochodowe.

– „To świadczenie jest podobne do rządowego 500+. Nie będziemy weryfikowali jego wydatkowania. Każdy, kto ma dzieci, wie najlepiej, na co przeznaczyć pieniądze” – dodała Targosz-Storch.

„Wadowicki Bon Edukacyjny” był jednym z elementów programu wyborczego Bartosza Kalińskiego (PiS), który wygrał w 2018 r. wybory na burmistrza.

Źródło: PAP

Otwarcie sklepów w Niedzielę? Sklepy są zdeterminowane.

Depilacja laserowa: pakiety
Depilacja laserowa: pakiety
119,00 zł
299,00 zł
Oferta zakończona!
Wybrany pakiet depilacji laserowej dla kobiet lub mężczyzn od 119 zł w Depilacja.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz