Home Kategorie Jedzenie Ogromna afera. Polskie kurczaki karmione tłuszczami do smarów.

Ogromna afera. Polskie kurczaki karmione tłuszczami do smarów.

Ogromna afera. Polskie kurczaki karmione tłuszczami do smarów.

CBŚP wpadło na trop firmy, która oszukiwała największe koncerny drobiowe w Polsce. Firma produkowała pasze dla kurczaków z produktów skażonych olejami przemysłowymi.

O oszustwie na ogromną skalę poinformowali dziennikarze WP. CBŚP odwiedziło co najmniej 66 zakładów należących do kilku największych koncernów produkujących m.in. pasze dla zwierząt. W każdym z nich sprawdzono jakość produktów.

Spółka z Poznania wzbudziła podejrzenia. Przedsiębiorstwo na stronie internetowej reklamowało się jako wiodący producent oraz dystrybutor olejów i tłuszczów paszowych. 90% udziałów w spółce posiada niemiecki koncern. Ze sprawozdania sprzed dwóch lat wynika, że koncern zanotował przychód ze sprzedaży tłuszczów w wysokości ponad 90 mln zł.

– „Sęk w tym, że według śledczych większość tej kwoty pochodzi ze sprzedaży sfałszowanych produktów, które w żadnym wypadku nie powinny się znaleźć w paszy spożywanej przez zwierzęta trafiające później na nasze stoły” – podaje Wirtualna Polska.

W wyniku śledztwa CBŚP okazało się, że spółka z Poznania używała w produkcji technicznych kwasów tłuszczowych m.in. z Rosji, Ukrainy Malezji i Rumunii. Produkty nie nadawały się do zastosowania w przemyśle spożywczym, nie spełniały norm i były zanieczyszczone. Powinno stosować się je tylko do produkcji smarów i biopaliw.

Kwasy tłuszczowe mogły zawierać duże ilości pestycydów, zwiększających ryzyko chorób. Dzięki sfałszowanym badaniom i certyfikatom sprzedawano bezwartościowy produkt w niższej cenie.

Ponadto informacji Wirtualnej Polski wynika, że tłuszcze, które trafiały do poznańskiej firmy miały wyraźne oznaczenie, że nie nadają się do wykorzystania w produkcji spożywczej

Według CBŚP proceder mógł trwać nawet od 2017 r. W sprawie zatrzymano prezesa firmy wraz z małżonką, księgowego oraz prokurenta i laborantkę.

Źródło: Wirtualna Polska

Tak źle w XXI wieku jeszcze nie było. Czeka nas ogromny wzrost ubóstwa.

Piękna skóra - 2 lokalizacje
Piękna skóra -  2 lokalizacje
39,99 zł
Oferta zakończona!
Odmładzanie, oczyszczanie skóry lub leczenie trądziku i więcej od 39,99 zł w Miracle Med - 2 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz