Home Kategorie News Nadchodzi kolejna podwyżka. Seniorzy będą zaskoczeni ‼
2.54K

Nadchodzi kolejna podwyżka. Seniorzy będą zaskoczeni ‼

Nadchodzi kolejna podwyżka. Seniorzy będą zaskoczeni ‼

Rząd zaplanował, że w 2023 roku waloryzacja rent i emerytur wyniesie 13,8%. Zdaje się jednak, że wszechobecna drożyzna zaskakuje nawet władzę. W związku z tym pojawiają się doniesienia o jeszcze wyższej podwyżce świadczeń.

Wysokie ceny cały czas uderzają w portfele Polaków. 30 września GUS podał nowe dane dotyczące inflacji, które nie są optymistyczne. Ujawniono, że ceny produktów w porównaniu do zeszłego roku wzrosły o 17,2%.

Niestety, prognozy na kolejne miesiące też nie są dobre. Eksperci twierdzą, że ceny będą rosnąć jeszcze bardziej. W związku z tym pieniądze będą jeszcze szybciej uciekać z naszych portfeli.

Drożyzna szczególnie uderza w seniorów. Oni mogą liczyć jednak na rekompensatę. Mowa o waloryzacji emerytur i rent, którą przewidziano na marzec 2023 roku.

Rząd założył waloryzacje w przyszłym roku na 13,8%. Można jednak spodziewać się, że przez wysoką inflację będzie ona jeszcze wyższa.

– „Zapewne ona (waloryzacja – dop. red.) będzie gdzieś około 14 proc., a może i więcej” – powiedziała minister rodziny Marlena Maląg w TVP Info.

Ile wyniesie zatem waloryzacja w przyszłym roku?

– „Waloryzacja może wynieść nawet 15 procent” – twierdzi doktor Antoni Kolek z Instytutu Emerytalnego, cytowany przez „Fakt”.

Jeżeli ta prognoza sprawdzi się, to najniższa emerytura (1217,98 zł) wzrośnie o ok. 180 zł. Byłby to niewątpliwie ważny zastrzyk gotówki dla seniorów.

– „W przypadku osoby, której emerytura wynosi 4 tys. zł brutto emerytury, sam zysk z waloryzacji od marca do grudnia 2023 r. wyniesie prawie 5,5 tys. zł” – prognozuje „Fakt”.

Źródło: Fakt

WAŻNE! Nowe świadczenie. Tyle wypłacą rodzicom. Jest jeden warunek.

Wycena mieszkania
Wycena mieszkania
30,00 zł
39,00 zł
Oferta zakończona!
Wycena mieszkania z analizą średnich cen mieszkań i więcej od 30 zł z urban.one

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz