Home Kategorie News UWAGA! Korea Północna wystrzeliła pocisk. „Pozostań w domu lub znajdź schronienie”.
5.59K

UWAGA! Korea Północna wystrzeliła pocisk. „Pozostań w domu lub znajdź schronienie”.

UWAGA! Korea Północna wystrzeliła pocisk. „Pozostań w domu lub znajdź schronienie”.

Połączeni Szefowie Sztabów Korei Południowej i japońska straż przybrzeżna zaalarmowali we wtorek o wystrzeleniu przez Koreę Północną pocisku balistycznego skierowanego prawdopodobnie w przestrzeń powietrzną Japonii.

Japoński rząd ostrzega obywateli, aby schronili się, gdyż pocisk przelatywać ma nad terytorium kraju. Władze ograniczyły tez ruch pociągów w zagrożonym obszarze. Rząd poinformował, że nie użył żadnych środków obronnych w celu zniszczenia pocisku.

– „W kierunku Japonii może lecieć pocisk. Pozostań w domu lub znajdź schronienie” – brzmiała treść ostrzeżenia przekazana przez jedną z japońskich telewizji.

Japońskie władze przekazały po kilkunastu minutach od wszczęcia alarmu o zbliżającym się zagrożeniu, że koreański pocisk przeleciał nad Japonią, nie uderzając w żaden z celów. TV Asahi, powołując się na nienazwane źródło rządowe, powiedziała, że Korea Północna mogła wystrzelić międzykontynentalny pocisk balistyczny (ICBM), który wpadł do morza około 3000 km od Japonii.

– „Seria działań Korei Północnej, w tym jej powtarzające się wystrzeliwanie rakiet balistycznych, zagraża pokojowi i bezpieczeństwu Japonii, regionu i społeczności międzynarodowej oraz stanowi poważne wyzwanie dla całej społeczności międzynarodowej, w tym Japonii” – powiedział Hirokazu Matsuno, rzecznik rządu Japonii.

Wtorkowy test pocisku balistycznego jest piątą rundą testów broni przeprowadzanych przez Koreę Północną w ciągu ostatnich 10 dni, co jest postrzegane jako wyraźna odpowiedź na wspólne ćwiczenia wojskowe Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych. Korea Północna postrzega je jako próbę inwazji.

NATO bije na alarm! Rosjanie mogą wywołać „radioaktywne tsunami”!

eKurs: Asystent(ka) w przedszkolu
eKurs: Asystent(ka) w przedszkolu
69,00 zł
299,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Asystent(ka) – pomoc nauczyciela przedszkola za 69 zł z Kursyzdalne.com

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz