Home Kategorie News Pierwszy kraj na świecie uznał aneksję Putina. Zaatakował też USA.
4.95K

Pierwszy kraj na świecie uznał aneksję Putina. Zaatakował też USA.

Pierwszy kraj na świecie uznał aneksję Putina. Zaatakował też USA.

Korea Północna to pierwszy kraj, który poparł aneksję czterech ukraińskich regionów przez Rosję. Reżim oskarżył też Stany Zjednoczone o odgrywanie roli „gangstera”.

W piątek Władimir Putin ogłosił włączenie do Rosji czterech ukraińskich obwodów – donieckiego, ługańskiego, chersońskiego oraz zaporoskiego.

Korea Północna potwierdziła swoje poparcie dla rosyjskiej inwazji na Ukrainę. MSZ tego kraju wydało oświadczenie, w którym zaakceptowało aneksję części Ukrainy.

– „Okazujemy szacunek dla dążących do przyłączenia się do Rosji mieszkańców Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej, obwodu chersońskiego i zaporoskiego, a także popieramy stanowisko rządu rosyjskiego w sprawie przyjęcia wyżej wymienionych” – napisano.

Według koreańskich władz „referenda”, które odbyły się na okupowanych terenach, odzwierciedlają wolę mieszkańców i odbyły się zgodnie z Kartą Narodów Zjednoczonych. Reżim oskarżył też USA o stosowanie „gangsterskich podwójnych standardów” i zasugerował, aby administracja prezydenta Bidena powstrzymała się od ingerowania w wewnętrzne sprawy tych narodów.

– „Jeżeli Rada Bezpieczeństwa ONZ, kierując się nielogiczną i grabieżczą polityką podwójnych standardów, sprzeczną z celem i zasadą Karty NZ, wkroczy w suwerenne prawo i podstawowe interesy suwerennego państwa, będzie ponosiła pełną odpowiedzialność za wynikające z tego konsekwencje” – czytamy.

Źródło: PAP

UWAGA! Korea Północna wystrzeliła pocisk. „Pozostań w domu lub znajdź schronienie”.

Japoński masaż Kobido
Japoński masaż Kobido
139,99 zł
300,00 zł
Oferta zakończona!
Japoński masaż twarzy, szyi i dekoltu Kobido od 139,99 zł w Salonie Kosmetycznym Mona Lisa (do -56%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz