Home Kategorie News Polska dostanie broń jądrową NATO? Wymowne słowa Andrzeja Dudy.
1.36K

Polska dostanie broń jądrową NATO? Wymowne słowa Andrzeja Dudy.

Polska dostanie broń jądrową NATO? Wymowne słowa Andrzeja Dudy.

Andrzej Duda w rozmowie z tygodnikiem „Gazeta Polska” zapowiedział, że Polska może przystąpić do programu Nuclear Sharing.

Prezydent odnosząc się do gróźb Władimira Putina o użyciu broni jądrowej, stwierdził, że wskazuje na myślenie, że „jeśli Rosja ma nie być wielka, to świat mógłby nie istnieć”. Dodał także, że gdyby Kreml zaczął wojnę nuklearną, to odpowiedzialni za to byliby „wyklęci na całym świecie”. Mówił także o tym, czy w takiej sytuacji Polska nie powinna myśleć o parasolu nuklearnym.

– „Problemem przede wszystkim jest to, że nie mamy broni nuklearnej. Nic nie wskazuje na to, żebyśmy w najbliższym czasie jako Polska mieli posiadać ją w naszej gestii” – powiedział Duda w wywiadzie dla tygodnika „Gazeta Polska”.

– „Zawsze jest możliwość udziału w Nuclear Sharing. Rozmawialiśmy z amerykańskimi przywódcami o tym, czy Stany Zjednoczone rozważają taką możliwość. Temat jest otwarty” – zapowiedział.

Prezydent zadeklarował jednocześnie, że „Polska będzie niezmiennie stała przy Ukrainie”.

– „To nasza racja stanu. Ukraina musi się obronić i przetrwać tę wojnę. Naszą racją stanu jest doprowadzenie do sytuacji, w której Rosja będzie musiała wycofać swoje wojska. Ukraina powinna wrócić do międzynarodowo uznanych granic, czyli sprzed rosyjskiej agresji w 2014 roku” – stwierdził Duda.

Źródło: Gazeta Polska

UWAGA! Korea Północna wystrzeliła pocisk. „Pozostań w domu lub znajdź schronienie”.

Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
79,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z podstawami kadr i płac z zaświadcz. MEN za 79 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz