Home Kategorie Zabawne W sieci wrze w sprawie „czeskiego Kaliningradu”. Amerykanie też kpią z Putina.

W sieci wrze w sprawie „czeskiego Kaliningradu”. Amerykanie też kpią z Putina.

W sieci wrze w sprawie „czeskiego Kaliningradu”. Amerykanie też kpią z Putina.

Nie widać końca żartów na temat przyłączenia rosyjskiego Kaliningradu do Czech. W sieci pojawiają się kolejne memy pokazujące „Královec” jako część czeskiego państwa. Teraz do zabawy włączyli się Amerykanie.

W polskich i czeskich mediach społecznościowych od jakiegoś czasu internauci żartują na temat aneksji Kaliningradu. Wszystko zaczęło się od „referendum” przeprowadzonego na Twitterze przez fikcyjny profil „Královec”.

– „Po udanym referendum 97,9 proc. mieszkańców Kaliningradu zdecydowało się połączyć z Czechami i zmienić nazwę Kaliningradu na Královec” – poinformowali Czesi na Twitterze.

To kpina z referendów przeprowadzonych na Ukrainie. Pod koniec września Władimir Putin wydał dekrety uznające obwody chersoński i zaporoski za „suwerenne i niepodległe państwa”. Decyzję zatwierdził rosyjski parlament, co oznacza, że tereny zostały anektowane do Federacji Rosyjskiej.

W mediach społecznościowych pojawiły się mapki pokazujące obwód kaliningradzki jako część czeskiego państwa. Polscy internauci żartują, że nasz sąsiad ma wreszcie dostęp do morza. Ostatnio internautów rozbawił mem z prognozą pogody, zachęcający do wizyty w „czeskim Kaliningradzie”.

Do zabawy przyłączyli się też Amerykanie, którzy żartobliwie skomentowali informację czeskiego resortu obrony. Poinformował on, że wysłał stronie amerykańskiej zapytanie ofertowe ws. zakupu 24 myśliwców F-35.

– „Nie potrzebujecie lotniskowca?” – zażartowali pracownicy amerykańskiej ambasady w Pradze.

UWAGA! Rosyjskie myśliwce naruszyły polską przestrzeń powietrzną.

Oczyszczanie i pielęgnacja cery
Oczyszczanie i pielęgnacja cery
95,99 zł
119,99 zł
Oferta zakończona!
Oczyszczanie i pielęgnacja cery: ekskluzywny, 11-etapowy pakiet zabiegów od 119,99 zł w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz