Home Kategorie News Ogromny szok kredytobiorców. Jest decyzja RPP w sprawie stóp procentowych.

Ogromny szok kredytobiorców. Jest decyzja RPP w sprawie stóp procentowych.

Ogromny szok kredytobiorców. Jest decyzja RPP w sprawie stóp procentowych.

Na posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej podjęła decyzję o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. To oznacza, że stopa referencyjna nadal wynosić będzie 6,75% w ujęciu rocznym.

Narodowy Bank Polski poinformował, że RPP zdecydowała utrzymać stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. To znaczy, że stopa referencyjna nadal wynosić będzie 6,75% w skali roku, stopa lombardowa – 7,25% w ujęciu rocznym, stopa depozytowa – 6,25%, stopa dyskontowa weksli – 6,85%, a stopa redyskontowa weksli – 6,80%. To spore zaskoczenie dla ekonomistów.

Przed posiedzeniem RPP analitycy twierdzili, że stopy zostaną podniesione w tym miesiącu o co najmniej 25 pb. W Polsce bowiem cały czas rośnie inflacja. W październiku wyniosła ona już 17,2%. Stąd też eksperci byli przekonani, że stopy procentowe wzrosną.

Podczas wrześniowego posiedzenia Adam Glapiński ocenił, że w 2023 roku pojawi się najprawdopodobniej możliwość obniżki stóp procentowych. RPP ma zdecydować się na to w momencie, kiedy inflacja zejdzie do poziomu 6-7 proc. w skali rocznej. Adam Glapiński twierdził też, że ekonomiści NBP w sierpniu przewidzieli „w punkt” inflacyjny szczyt.

Źródło: PAP

Polska dostanie broń jądrową NATO? Wymowne słowa Andrzeja Dudy.

Wyszczuplający masaż endodermiczny
Wyszczuplający masaż endodermiczny
71,99 zł
240,00 zł
Oferta zakończona!
6 zabiegów masażu endodermicznego za 89,99 zł i więcej w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz