Home Kategorie Życie Dzieci masowo wypisują się z religii. Episkopat wydał oświadczenie.

Dzieci masowo wypisują się z religii. Episkopat wydał oświadczenie.

Dzieci masowo wypisują się z religii. Episkopat wydał oświadczenie.

Religia od kilku lat stopniowo traci na popularności. Widać to zwłaszcza w szkołach, gdzie coraz więcej dzieci rezygnuje z uczęszczania na te zajęcia.

Wiceprezydent Kielc opublikował w mediach społecznościowych najnowsze dane dotyczące bardzo niskiej frekwencji uczniów na lekcjach religii w szkołach, a episkopat wydał oświadczenie w tej sprawie.

Zgodnie z danymi Kieleckich instytucji, tylko w tym roku z lekcji religii wypisało się 4856 uczennic i uczniów z 14404 wszystkich uczęszczających do szkół ponadpodstawowych w Kielcach. Procentowo stanowi to prawie 35 proc. ogółu młodzieży w tych placówkach.

– „W stosunku do roku ubiegłego zarejestrowaliśmy wzrost tego wskaźnika o cztery procenty. Najwięcej rezygnacji odnotowały popularne i cenione licea jak I LO 'Żeromski’ – 70,3 proc., II LO „Śniadek'” – napisał zastępca prezydenta miasta, Marcin Chłodnicki.

Jak widać sytuacja jest zła, dlatego wypowiedział się również episkopat.

– „Dzięki obecności lekcji religii w szkole możliwe jest integralne wychowanie człowieka: zarówno jego sfery intelektualnej, fizycznej oraz – co bardzo ważne – duchowej”- napisał episkopat w oświadczeniu. Ciekawe, niestety coraz mniej ludzi to obchodzi.

PILNE! Rosja została sama, uciekają sojusznicy Putina.

Źródło: natemat.pl

Sala zabaw: całodniowe wejścia
Sala zabaw: całodniowe wejścia
30,40 zł
75,00 zł
Oferta zakończona!
Sala zabaw: 3 całodniowe wejścia za 38 zł i więcej opcji w Krainie Kropka (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz