Home Kategorie Życie Dostała karę. Powód? Oszczędzała na ogrzewaniu mieszkania.

Dostała karę. Powód? Oszczędzała na ogrzewaniu mieszkania.

Dostała karę. Powód? Oszczędzała na ogrzewaniu mieszkania.

W dobie inflacji, a przede wszystkim zapowiadanych podwyżek za ogrzewanie, mieszkanka Obłuża próbowała oszczędzić, zakręcając kaloryfery gdy wychodziła do pracy. Dostała za to karę.

Spółdzielnia Mieszkaniowa Posejdon ukarała ją za zbyt małe zużycie i musi zapłacić za karę niemal 500 zł. To naprawdę sporo.

– „Musimy dopłacić ponad 70 proc. tego, co zużyliśmy” – denerwuje się czytelniczka portalu trojmiasto.pl, pani Agnieszka.

Jak oszczędzać na ogrzewaniu cóż. Eksperci mówią jasno: nie wychładzać zbytnio mieszkania, ale też nie ogrzewać pustych pomieszczeń oraz wyłączyć kaloryfery na czas krótkiego, ale intensywnego wietrzenia.  Do tej porady zastosowała się pani Agnieszka. W nagrodę za zaradność, dostała karę.

– „Mamy zawór główny, który przymykamy na czas nieobecności w domu, gdy jesteśmy w pracy, jednak nigdy temperatura w mieszkaniu nie spadła poniżej 19 stopni Celsjusza” – mówiła.

Kara sięga on ponad 70 proc. kwoty zużycia. Dopłata została obliczona na 496,18 zł za ostatni sezon grzewczy.

Osoby oszczędzające ogrzewanie będą karane dodatkową opłatą, co skutecznie zniechęca lokatorów do oszczędności i stoi w sprzeczności do apeli, które słyszymy, aby ogrzewanie oszczędzać. Lokal zamieszkiwany jest przez cały sezon grzewczy przez trzy osoby, a temperatura w pomieszczeniach wynosi 20-21 stopni Celsjusza. Licznik był sprawdzany przez spółdzielnię i działa prawidłowo, ale faktycznie na tle pozostałych mieszkańców naszej klatki my zużywamy stosunkowo mało” – tłumaczyła wściekłą czytelniczka.

PILNE! Rosja została sama, uciekają sojusznicy Putina.

Źródło: trojmiasto.pl

Do 60% zniżki na Zabieg na twarz w Jobre Anna Gładykowska
Do 60% zniżki na Zabieg na twarz w Jobre Anna Gładykowska
99,99 zł
250,00 zł
Oferta zakończona!
Do 60% zniżki na Zabieg na twarz w Jobre Anna Gładykowska

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz