Home Kategorie News PILNE! Wyciekły dane polskich żołnierzy. Boją się odwetu.
1.81K

PILNE! Wyciekły dane polskich żołnierzy. Boją się odwetu.

PILNE! Wyciekły dane polskich żołnierzy. Boją się odwetu.

Onet ma wrażliwe dane osobowe kilkudziesięciu żołnierzy WOT, którzy służą na granicy z Białorusią w ramach operacji „Gryf”. Problem jest naprawdę duży, a żołnierze boją się odwetu.

– „Od kilku dni mamy w swoich rękach szczegółowe dane osobowe 58 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT). Każda z ujawnionych pozycji zawiera stopień wojskowy, imię i nazwisko żołnierza, imię ojca oraz PESEL” – pisze portal Onet.pl.

Wyciek dotyczy żołnierzy 62. Batalionu Lekkiej Piechoty (62BLP) w Radomiu, który należy do 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej (6MBOT). Dane te znajdują się na liście żołnierzy z Rozkazu Dziennego 127/22 z dnia 23 czerwca 2022. Otrzymali oni urlop w zamian za zaangażowanie w akcje gryf.

Były to wojskowe działania na granicy z Białorusią, polegające głównie na rozpoznaniu, patrolowaniu i obserwacji, a także na pomaganiu w budowie zapory inżynieryjnej.

Wyciek danych jest naprawdę problematyczny. Jak doszło do wycieku? Jak pisze onet:

– „Od żołnierzy dowiedzieliśmy się, że Rozkaz Dzienny 127/22 został opublikowany wraz ze wszystkimi danymi osobowymi na publicznym komunikatorze internetowym WhatsApp. Ich informacje potwierdzają screeny z danymi, które znajdują się w naszych rękach. Układ zamieszczanych informacji oraz tło jednoznacznie potwierdzają, że jest to WhatsApp” – onet.pl

Dramatyczny stan zdrowia polskiej piosenkarki. Nowotwór i dwie inne śmiertelne choroby.

Źródło: RMF24.pl

Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
49,99 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Doradca dietetyczny z zaświadczeniem MEN za 49,99 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz