Home Kategorie News Sabotaż w Niemczech. Doszło do „blackoutu”.
3.57K

Sabotaż w Niemczech. Doszło do „blackoutu”.

Sabotaż w Niemczech. Doszło do „blackoutu”.

Niemiecki operator kolejowy Deutsche Bahn poinformował, że awaria sieci kolejowej na północy kraju to wynik sabotażu. Trwają prace nad usunięciem „blackoutu” w systemie łączności kolei.

Wcześniej w sobotę Deutsche Bahn informował, że z powodu awarii technicznej zawiesił wszystkie połączenia dalekobieżne w północnych Niemczech, a problem dotyczy wszystkich pociągów ICE, IC i EC. Na swojej stronie internetowej kolej napisała:

– „Z powodu awarii technicznej na linii w rejonie północnych Niemiec nie jest obecnie możliwy ruch pociągów dalekobieżnych Deutsche Bahn.”

Kolejowi informatycy gorączkowo próbują usunąć „blackout” w systemie łączności. W Szlezwiku Holsztynie, Hamburgu, Dolnej Saksonii i w części Hesji stanęły wszystkie pociągi dalekobieżne i część regionalnych.

Uszkodzenie systemu ma poważne konsekwencje dla komunikacji kolejowej w całych Niemczech. Na dworcach czekają na połączenia tłumy podróżnych. Kierownictwo Deutsche Bahn zapowiedziało, że po południu defekt systemu zostanie naprawiony, ale skutki awarii będą odczuwalne do późnej nocy.

Źródło: PAP

PILNE! Ukraińskie wojska przełamały rosyjskie linie obrony.

Okulary korekcyjne
Okulary korekcyjne
19,99 zł
120,00 zł
Oferta zakończona!
Okulary korekcyjne: 19,99 zł za groupon zniżkowy wart 120 zł i więcej opcji w AndyOptic

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz