Home Kategorie News Putin reaguje na zniszczenia mostu Krymskiego. Jest oficjalny komunikat.
4.15K

Putin reaguje na zniszczenia mostu Krymskiego. Jest oficjalny komunikat.

Putin reaguje na zniszczenia mostu Krymskiego. Jest oficjalny komunikat.

Ogromny pożar, który w sobotę wybuchł na moście Krymskim spowodowany został przez eksplozję ciężarówki – twierdzą Rosjanie.

Pożar na Moście Krymskim wybuchł o poranku w sobotę. Płonęła część kolejowa przeprawy, a oprócz tego zniszczone zostały dwa przęsła drogowe mostu.

Ruch na moście został wstrzymany. Rosyjskie media opublikowały wstępne ustalenia służb.

– “Dzisiaj o 6:07 (lokalnego czasu – red.) na części drogowej mostu wybuchła ciężarówka. W wyniku eksplozji zapaliło się siedem cystern z paliwem, które były przewożone w składzie pociągu na Krym” – przekazał Narodowy Komitet Antyterrorystyczny Rosji. Dodano, że nastąpiło częściowe zawalenie się dwóch przęseł drogowych mostu.

Jak twierdzi Ukrinform, rosyjskie koleje na anektowanym Krymie poinformowały, że wstrzymują ruch pojazdów, a ruch samochodową częścią mostu jest zawieszony. Władze ogłosiły, że uruchomią przeprawę promową. Mieszkańcy jednak zdają sobie sprawę, że nie nastąpi to szybko, a na półwyspie brak jest zapasów benzyny. Na stacjach benzynowych w Sewastopolu, Symferopolu i innych miastach tworzą się wielkie kolejki.Agencja TASS przekazała, że „przewodniczący Rady Państwa Krymu Władimir Konstantinow oskarżył Ukrainę o to, co się stało”. Kreml poinformował, że prezydent Rosji Władimir Putin polecił stworzyć komisję rządową ds. wyjaśnienia przyczyn incydentu.

Źródło: PAP

Eksplozja na moście Krymskim. Kamery uchwyciły moment wybuchu [WIDEO]

Dieta online i opieka dietetyka
Dieta online i opieka dietetyka
29,00 zł
39,00 zł
Oferta zakończona!
Wygodna dieta online i pełna opieka dietetyka: pakiet na 1 miesiąc za 29 zł i więcej z Peater (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz