Home Kategorie Życie Nagła zmiana pogody! Zima nas zaskoczy.
16.14K

Nagła zmiana pogody! Zima nas zaskoczy.

Nagła zmiana pogody! Zima nas zaskoczy.

Najnowsza długoterminowa prognoza pogody IMGW zakłada, że zima w tym roku pozwoli zaoszczędzić nieco na ogrzewaniu. – Będzie cieplejsza niż zwykle. Święta raczej po wodzie, niż po lodzie. Śnieg, choć będzie padał, nie utrzyma się na nizinach – powiedział synoptyk Grzegorz Walijewski.

Według amerykańskich modeli w grudniowych prognozach nastąpiła zmiana.

– „We wschodniej części Polski temperatura ma być wyższa od krajowej średniej z ostatnich 30 lat, nawet o 1,5 stopnia Celsjusza. Natomiast z naszych wyliczeń wynika, że grudzień będzie w normie” – powiedział rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

– „Grudzień może nas zaskoczyć, bo temperatura maksymalna może osiągnąć 13 stopni Celsjusza. Natomiast minimalne wartości temperatury, mogą spadać nawet do minus 14 stopni” – ostrzegł.

Będzie też dużo opadów i to w całej centralnej oraz zachodniej i południowo-zachodniej części kraju.

– „Czy będzie to deszcz, czy śnieg? Śnieg pojawi się na pewno w górach, ale opadów można się spodziewać także na nizinach – w centrum kraju, na południu i wschodzie. Niestety nie oznacza to, że tam utworzy pokrywę śnieżną, raczej popada i szybko stopnieje” – wyjaśnił Walijewski.

Jaka będzie pogoda na Boże Narodzenie?

– „Patrząc na statystyki, widzimy, że coraz częściej mamy bezśnieżne święta. Czy i w tym roku tak będzie? Tego nie jesteśmy obecnie w stanie tego określić” – powiedział synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Styczeń – według amerykańskich i polskich wyliczeń – ma być cieplejszy niż zwykle, czyli z wartościami temperatur powyżej trzydziestoletniej normy. Amerykanie przewidują, że średnie temperatury będą wyższe o 2 stopnie. Polska prognoza to potwierdza. Podobnie, jak w grudniu śnieg spadnie także na nizinach, ale nie będzie tworzył pokrywy śnieżnej, szybko się rozpuści.

W lutym całe południe i wschód kraju mają być z temperaturami powyżej normy, co też oznacza, że choć będzie padał śnieg, to i tak się nie utrzyma na nizinach. Opadów ma być więcej niż to bywało w ostatnich latach. Ostro popada począwszy od woj. zachodniopomorskiego, poprzez kujawsko-pomorskie, po Podlasie.

– „Zima będzie łaskawa i pozwoli zaoszczędzić trochę na energii. Zawiedzeni będą ci, którzy czekają na zabawy na śniegu” – podsumowuje Walijewski.

Źródło: IMGW

Nowy obowiązek dla właścicieli domów i mieszkań. Niewywiązanie się z niego może sporo kosztować.

Depilacja laserowa: 3 zabiegi
Depilacja laserowa: 3 zabiegi
159,99 zł
600,00 zł
Oferta zakończona!
Depilacja laserowa: 3 zabiegi na wybrane partie ciała od 149,99 zł w Salonie Endorfina w Toruniu

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz