Home Kategorie News PILNE! Polacy bądźcie gotowi, szykują się ogromne podwyżki.
6.57K

PILNE! Polacy bądźcie gotowi, szykują się ogromne podwyżki.

PILNE! Polacy bądźcie gotowi, szykują się ogromne podwyżki.

Już 1 listopada wejdą w życie nowe rekomendacje Komisji Nadzoru Finansowego, które będą miały duży wpływ na koszty napraw. Co to znaczy dla kierowcy? To, że wzrosną stawki za OC.

– „Podwyżki cen OC są więc bardzo prawdopodobne, będą odzwierciedleniem inflacji, rekomendacji KNF, droższych napraw, przerw w łańcuchu dostaw. Tymczasem klienci są zainteresowani tym, aby cena za to ubezpieczenie była jak najniższa. Dla wielu osób poniesienie tych kosztów będzie bardzo trudne. A to może oznaczać wzrost liczby nieubezpieczonych pojazdów. Zwracamy więc uwagę na to, by w tak trudnym momencie dla klientów, nie generować kolejnych impulsów do podwyżek” – twierdzi Jan Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń.

To ważne, bo rynek ubezpieczeń to olbrzymi sektor gospodarki. Nie chodzi tutaj tylko o OC, ale o szeroko pojęte ubezpieczenia w różnych kategoriach.

– „Polacy otrzymali niemal 22,5 mld zł odszkodowań i świadczeń ubezpieczeniowych. To aż o 12,9 proc. Więcej niż rok wcześniej. W dużym stopniu wzrosły wypłaty związane ze szkodami majątkowymi, przede wszystkim dotyczącymi ognia i innych żywiołów” – napisał salon24.pl.

– „Spadek składki dotyczy przede wszystkim polis inwestycyjnych, co ma związek z interwencją produktową, obowiązującą od początku tego roku, ale też z coraz silniejszą presją inflacyjną, którą odczuwają Polacy, a co za tym idzie brakiem środków na inwestycje i zabezpieczenie przyszłości. Rośnie natomiast rynek ubezpieczeń ochronnych i wypadkowych” – tłumaczy Prądzyński. To właśnie doprowadzi do wzrostu stawek.

Makabra w Tarnowie. Gdy weszli do mieszkania, ugięły się pod nimi kolana. To najgorsze, co widzieli w życiu.

Źródło: salon24.pl

Odchudzający masaż BOA
Odchudzający masaż BOA
49,99 zł
72,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż BOA – drenaż limfatyczny od 49,99 zł w Vitalift (do -47%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz