Home Wideo Białoruś grozi Polsce wojną. „Reakcja będzie natychmiastowa i ostra”.

Białoruś grozi Polsce wojną. „Reakcja będzie natychmiastowa i ostra”.

Białoruś grozi Polsce wojną. „Reakcja będzie natychmiastowa i ostra”.

Szef białoruskiego Ministerstwa Obrony Wiktar Chrenin otwarcie zagroził Polsce, Litwie i Ukrainie wojną.

– „Na wypadek, gdybyśmy zostali zaatakowani. Jeśli przynajmniej jeden metr białoruskiej ziemi zostanie poddany agresji, reakcja będzie natychmiastowa i ostra. Dlatego po raz kolejny ostrzegamy przed prowokacjami. Nie chcecie z nami wojny. My też nie chcemy wojny” – powiedział szef białoruskiego MON Wiktar Chrenin.

– „Widzimy, że nasi ukraińscy sąsiedzi są zaniepokojeni możliwymi agresywnymi działaniami ze strony Sił Zbrojnych Republiki Białorusi. Pojawiają się przecieki na temat rzekomych przygotowań do ataku. Na to mamy tylko jedną odpowiedź: nie prowokujcie nas, nie zamierzamy z wami walczyć” – mówił.

– „Nie chcemy prowadzić wojny ani z Litwinami, ani z Polakami, a tym bardziej z Ukraińcami. Jeśli wy też nie chcecie i jeśli nie podejmiecie złych kroków, nie będzie wojny” – powiedział Chrenin na nagraniu, które opublikowano w mediach społecznościowych.

– „Chciałbym powtórzyć do Białorusinów słowa głównodowodzącego: sytuacja nie jest aż tak straszna, żebyśmy wpadli w panikę. Każdy powinien spokojnie wykonywać swoją pracę. Siły Zbrojne Republiki Białorusi dołożą wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo” – podsumował szef białoruskiego MON.

„Wojskowy zamach stanu w Rosji”. Ekspert mówi, kto teraz rządzi na Kremlu.

Wieloetapowe oczyszczanie twarzy
Wieloetapowe oczyszczanie twarzy
63,99 zł
79,99 zł
Oferta zakończona!
12-etapowa pielęgnacja twarzy za 69,99 zł i więcej opcji w Salonie Urody Glamour

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz