Home Wideo Jurek Owsiak ogłosił cel 31. finału WOŚP. „tym razem gramy dla wszystkich”.

Jurek Owsiak ogłosił cel 31. finału WOŚP. „tym razem gramy dla wszystkich”.

Jurek Owsiak ogłosił cel 31. finału WOŚP. „tym razem gramy dla wszystkich”.

Jurek Owsiak ogłosił jaki będzie cel 31. finału WOŚP.

W styczniu przyszłego roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 31. Następny finał Orkiestry poświęcony będzie walce z sepsą. Sepsa to zespół objawów wywołany przez gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. Może doprowadzić do niewydolności wielu narządów, wstrząsu i śmierci.

– „Po raz pierwszy finał będzie dotyczył i małych i dużych, bo problem jest ogromny. Da się go rozwiązać, jeżeli kupimy urządzenia, które są na świecie. A tym problemem jest sepsa” – powiedział na konferencji WOŚP Jurek Owsiak.

Dodał, że „bardzo szybka reakcja na pacjenta, u którego jest podejrzenie sepsy, ratuje mu życie”. Owsiak wspomniał, że Orkiestra chce zakupić najlepszy sprzęt diagnostyczny, która ma trafić do 80. szpitali w całej Polsce.

– „Mamy też drugie hasło: „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”” – powiedział Owsiak i pokazał billboard z nowym hasłem. Widać na nim bajecznie kolorowe zwierzęta ze wszystkich stron świata.

– „Stworzyliśmy z działem graficznym bajkowy świat, który nam ucieka. Świat, który wymaga naszej opieki. Musimy zadbać o planetę” – powiedział Owsiak.

Owsiak podkreślił, że ten bajkowy świat zniknie, jeśli „będziemy w piecach palili byle czym”. Zaapelował też do Jarosława Kaczyńskiego.

– „A więc panie prezesie Kaczyński, proszę nie namawiać ludzi, aby palili byle czym. Proszę z całego serca, nie palcie byle czym. To ogromna trucizna, przed którą nie będziemy się potrafili ustrzec” – powiedział szef WOŚP.

Owsiak zapowiedział, że w ramach akcji „Żyj zdrowo w zdrowym świecie” będą m.in. sadzone drzewa, „które są w tej chwili w całej Polsce masowo wycinane”. Akcja będzie prowadzona przez cały 2023 rok.

Edyta Górniak opublikowała wstrząsający wpis. „O 4 rano obudziła mnie wiadomość…”

Wybrane masaże dla 1-2 osób
Wybrane masaże dla 1-2 osób
55,99 zł
100,00 zł
Oferta zakończona!
30-minutowy masaż klasyczny lub relaksacyjny za 59,99 zł i więcej w JUGI - Kosmetologia & SPA w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz