Home Kategorie Zdrowie Sytuacja pogarsza się każdego dnia. Najwięcej zgonów od pół roku.
3.77K

Sytuacja pogarsza się każdego dnia. Najwięcej zgonów od pół roku.

Sytuacja pogarsza się każdego dnia. Najwięcej zgonów od pół roku.

W Polsce nadal obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Ostatnie tygodnie pokazały, że koronawirus to cały czas realne zagrożenie.

Nadal nie powinniśmy bagatelizować zagrożenia zakażeniem koronawirusem. Codziennie przybywa nowych przypadków. Mimo iż stan epidemii został zniesiony 15 maja 2022, nie odwołano stanu zagrożenia epidemicznego, który ogłoszono dzień później.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że 5 października odnotowano 4619 przypadków COVID-19 i 33 zgony. Pięć dni później zmarło aż 45 zakażonych. Liczba ta jest przerażająca, bo to najgorszy bilans od pół roku.

Koronawirus pokazuje, że wciąż jest realnym zagrożeniem w naszym kraju. Pomimo delikatnego spadku liczby zakażeń w ostatnich dniach, rośnie liczba zgonów. Prof. dr hab. n. med Piotr Jankowski wyjaśnia skąd wynika taka tendencja. Dzieje się tak przez mniejszą liczbę wykonywanych przez Polaków testów.

– „Wynika to z faktu, że rzadziej wykonujemy testy niż na wiosnę czy jesienią zeszłego roku, szczególnie w przypadkach skąpoobjawowych. Dlatego raportujemy mniej przypadków COVID-19” – wyjaśnił w rozmowie z medonet.pl Piotr Jankowski.

Źródło: medonet.pl

PILNE! Zagrożenie wzrosło bardziej niż się spodziewano. Polski rząd wzywa Polaków do opuszczenia kraju.

Zdjęcia do dokumentów
Zdjęcia do dokumentów
12,00 zł
24,00 zł
Oferta zakończona!
Zdjęcia do dokumentów: 4 zdjęcia za 12 zł i więcej opcji w Studiu Videomovie (-50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz