Home Kategorie Życie „Sytuacja pogarsza się katastrofalnie”. Łukaszenka mówi o III wojnie światowej.
4.38K

„Sytuacja pogarsza się katastrofalnie”. Łukaszenka mówi o III wojnie światowej.

„Sytuacja pogarsza się katastrofalnie”. Łukaszenka mówi o III wojnie światowej.

Nasza odpowiedź musi być jednoznaczna: jest to niedopuszczalne i niesie ryzyko wybuchu III wojny światowej, w której nie będzie zwycięzców. Każdy powinien pomyśleć, ponieważ sytuacja bezpieczeństwa pogarsza się katastrofalnie nie tylko w Europie, ale na całym świecie – mówił w Astanie Alaksandr Łukaszenka.

Aleksandr Łukaszenka bierze udział w międzynarodowym forum państw azjatyckich w Kazachstanie. Dyktator skrytykował kraje Zachodu i ostrzegał, że obecna polityka przez nie prowadzona może doprowadzić do globalnego konfliktu.

– „Po rozpadzie ZSRR tak zwany kolektywny Zachód, odurzony zwycięstwem, utracił kontrolę, nie poradził sobie z funkcjami globalnego regulatora i gwaranta stabilności. A cały świat za to płaci” – mówił Łukaszenka.

Dyktator podkreślił, że Białoruś „wniosła wkład w zapewnienie bezpieczeństwa światowego, w przestrzeni postsowieckiej znalazła się wśród krajów, które dobrowolnie zrzekły się posiadania broni jądrowej”.

– „A co dostaliśmy w zamian? Zapewnienia zamiast prawdziwych międzynarodowych gwarancji prawnych. Puste, bezpodstawne deklaracje jak memorandum budapeszteńskie, niekończące się próby destabilizacji sytuacji na spokojnej, pracowitej Białorusi, a w 2020 roku zagraniczni kuratorzy niemal otwarcie kontrolowali bunt” – wyliczał.

Łukaszenka przekonywał, że Zachód chciał zdestabilizować sytuację w Białorusi, a wcześniej także w Ukrainie.

– „Widzimy do czego wszystko doprowadziło. Na szczęście w 2022 roku udało nam się utrzymać pokój na tej ziemi, w Kazachstanie” – mówił.

– „Nasza odpowiedź musi być jednoznaczna: jest to niedopuszczalne i niesie ryzyko wybuchu III wojny światowej, w której nie będzie zwycięzców. Każdy powinien pomyśleć, ponieważ sytuacja bezpieczeństwa pogarsza się katastrofalnie nie tylko w Europie, ale na całym świecie” – kontynuował.

– „Jaka będzie struktura nowego porządku światowego, gdzie ukształtują się nowe bieguny światowej polityki i jaki będzie przyszły układ sił – w dużej mierze zależy od naszej zbiorowej woli i odpowiedzialności politycznej. Dziś bardziej niż kiedykolwiek są ważne, bo mówimy o przyszłości naszych dzieci i wnuków” – podsumował Łukaszenka.

Źródło: polsatnews.pl

Odgłosy eksplozji w Rosji. Fragmenty rakiet spadły na budynek mieszkalny.

Do 60% zniżki na Zabieg na twarz w Jobre Anna Gładykowska
Do 60% zniżki na Zabieg na twarz w Jobre Anna Gładykowska
99,99 zł
250,00 zł
Oferta zakończona!
Do 60% zniżki na Zabieg na twarz w Jobre Anna Gładykowska

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz