Home Kategorie Życie Nadchodzi załamanie pogody! Październik jeszcze nas zaskoczy.
2.80K

Nadchodzi załamanie pogody! Październik jeszcze nas zaskoczy.

Nadchodzi załamanie pogody! Październik jeszcze nas zaskoczy.

Po deszczowym i chłodnym wrześniu, październik pokazał piękną polską jesień. Meteorolodzy mają świetne wieści: nad nasz kraj nadciąga bomba ciepła.

Najnowsze prognozy IMGW wskazują, że do Polski nadciąga istna bomba ciepła. Wszystko za sprawą niespotykanych w październiku upałów w Europie. Już najbliższy weekend będzie ciepły, ale ze względu na niż, który nadciąga znad Wielkiej Brytanii, w wielu miejscach będzie padać deszcz. Aura ulegnie zmianie 17 października. Rozpogodzi się, a temperatura przekroczy 23 stopnie.

– „Wg najnowszej realizacji modelu od ECMWF przed nami „szalony” październikowy tydzień z anomalią średniej temperatury powietrza dochodzącą do +4,0°C. Wg naszego modelu WRF-GFS Medium w przyszłym tygodniu temperatura powietrza na południu kraju może osiągnąć wartość 23°C.”

Synoptycy IMGW przewidują, że babie lato utrzyma się na południu Polski co najmniej do czwartku, 20 października. W tym dniu temperatura znacząca spadnie, a w wielu regionach słońce przesłonią chmury.

Mapy pogody wskazują, że nadchodzący okres będzie słoneczny także w centrum oraz na północy kraju, jednak w tych regionach uderzenie ciepła nie będzie tak intensywne. Co więcej, w środę 19 października na tych terenach mogą wystąpić lokalne opady deszczu.

Źródło: IMGW

Fala zakażeń groźnym wirusem w Polsce! Winni uchodźcy z Ukrainy?

Manicure hybrydowy
Manicure hybrydowy
29,99 zł
60,00 zł
Oferta zakończona!
Manicure hybrydowy od 29,99 zł w Salonie Fryzur i Kosmetyki Joanna Kwaśniewska

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz