Home Kategorie Życie Fatalne doniesienia w kwestii ceny paliw. „Nowy historyczny rekord”.
2.12K

Fatalne doniesienia w kwestii ceny paliw. „Nowy historyczny rekord”.

Fatalne doniesienia w kwestii ceny paliw. „Nowy historyczny rekord”.

W przyszłym tygodniu tankowanie auta będzie jeszcze droższe. Za benzynę 95 zapłacimy 6,89-7,11 zł/l, a za olej napędowy 8,12-8,31 zł/l – oceniają analitycy.

Ceny paliw systematycznie spadały, dając wszystkim nadzieję na wydawanie mniej pieniędzy na stacjach paliw. Na początku października doszło jednak do gwałtowny podwyżek. W ciągu kilku dni olej napędowy podrożał niemal o 1 zł. Zmiana była tak szybka, że nadal można znaleźć stacje, które dzięki wcześniejszym dostawom mogą sprzedawać paliwo taniej. Niestety, w przyszłym tygodniu ma być coraz gorzej.

– „8,08 zł/l to nowy historyczny rekord cen oleju napędowego na krajowych stacjach paliw, tym samym podbity został poprzedni rekord średnich cen diesla 7,95 zł/l z 10 marca. W skali tygodnia diesel podrożał średnio 48 gr/l” – wyliczył analityk Refleksu Rafał Zywert.

O 36 gr/l do średniego poziomu 6,94 zł/l wzrosła średnia cena benzyny Pb95. Autogaz potaniał o symboliczny 1 gr/l do 3,11 zł/l.

To jednak nie wszystko, rekord zostanie pobity w nadchodzącym tygodniu. Według Zywerta, ceny będą kształtować się na następującym poziomie.

– „Średni poziom cen benzyny Pb95 może w przyszłym tygodniu wzrosnąć do 7,09 zł/l. Ceny diesla mogą utrzymać się na zbliżonym średnim poziomie 8,10-8,15 zł/l” – poinformował Zywert.

Podobne przewidywania podali analitycy e-petrol.pl. Według nich także należy spodziewać się dalszego wzrostu cen na stacjach.

– „Nasza prognoza cen dla detalicznego rynku paliw na nadchodzący tydzień zakłada dalsze podwyżki a przewidywane przedziały cenowe dla poszczególnych gatunków paliw wyglądają następująco: 6,89-7,11 zł/l dla benzyny 95-oktanowej, 8,12-8,31 zł/l dla oleju napędowego i 3,09-3,19 zł/l autogazu” – podał e-petrol.pl.

Źródło: PAP

UWAGA! Bez tego dokumentu za prąd zapłacisz krocie!

Do 64% zniżki na: Dermomasaż w firmie HF Clinic
Do 64% zniżki na: Dermomasaż w firmie HF Clinic
32,00 zł
90,00 zł
Oferta zakończona!
Do 64% zniżki na: Dermomasaż w firmie HF Clinic

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz