Home Kategorie Życie Wyrzutnia zmiażdżyła mu nogę. Teraz musi wracać na front.

Wyrzutnia zmiażdżyła mu nogę. Teraz musi wracać na front.

Wyrzutnia zmiażdżyła mu nogę. Teraz musi wracać na front.

Paraolimpijczyk Dmitrij Ignatow dostał wezwanie do stawienia się przed komisją wojskową. To ironia losu, bo gdy odbywał obowiązkową służbę, stracił nogę.

Aktywista, prezenter i sportowiec Dmitrij Ignatow dostał wezwanie od komisji poborowej. Rosyjscy dziennikarze nie kryją zdziwienia, podkreślając, że Ignatow to osoba niepełnosprawna i nie powinien być objęty „częściową” mobilizacją.

10 lat wcześniej Dmitrij stracił nogę. Miał wtedy 22 lata i odbywał zasadniczą służbę w wojskach rakietowych i artylerii. W ośrodku szkoleniowym w Sewerodwińsku zdarzył się straszny wypadek: ważąca niemal 2 tony wyrzutnia rakiet S-300 spadła na jego lewą nogę.

Zmiażdżonej kończyny nie udało się uratować, musiała zostać amputowana. Już w czasie rehabilitacji po kontuzji Ignatow postanowił zostać uczestnikiem Igrzysk paraolimpijskich, a następnie zaczął pracować jako prezenter w kanałach Moscow 24 i Match TV. Równolegle zapraszano go do wygłaszania wykładów na temat sytuacji osób niepełnosprawnych w Rosji. Tamtejsze media nazywają go „rosyjskim cyborgiem”.

– „W 2017 roku Dmitrij Ignatow wystąpił w reklamie Apple Watch, a w 2019 roku przepłynął Bosfor z wynikiem 1 godziny i 8 minut” – poinformowała na Telegramie redakcja PdmNews.

To nie pierwszy przypadek powołania do wojska osoby niepełnosprawnej. Wezwanie otrzymał też Oleg Wasiliew z Moskwy, który porusza się na wózku inwalidzkim. Mężczyzna cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.

Wcześniej w petersburskiej dzielnicy krasnogwardiejskiej pracownicy wojskowego urzędu meldunkowego i rekrutacyjnego przynieśli wezwanie do mężczyzny, który zmarł dwa lata temu, o czym informowała wdowa po „poborowym” na portalach społecznościowych. Kobieta zaproponowała urzędnikom, że wskaże im miejsce, w którym przebywa jej mąż, aby osobiście wręczono mu wezwanie.

Wstrząsająca reakcja Rosjanki na ataki rakietowe w Ukrainie.

Serwis, odgrzybianie klimatyzacji
Serwis, odgrzybianie klimatyzacji
23,99 zł
29,99 zł
Oferta zakończona!
Ozonowe odgrzybianie klimatyzacji z kontrolą sprawności układu za 29,99 zł i więcej opcji w JW 13 – 4 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz