Home Kategorie News MAKABRA! Udostępnione dane szokują. Rosjanie porwali kilkaset tysięcy dzieci.
2.28K

MAKABRA! Udostępnione dane szokują. Rosjanie porwali kilkaset tysięcy dzieci.

MAKABRA! Udostępnione dane szokują. Rosjanie porwali kilkaset tysięcy dzieci.

Zastępca rzecznika Departamentu Stanu USA Vedant Patel przekazał, że „operacje, mające na celu filtrację ludzi, są sprawą, którą jesteśmy niezmiennie oburzeni i której nadal bacznie się przyglądamy”

„Władze rosyjskie celowo rozdzielają rodziców od dzieci oraz porywają inne z domów dziecka na Ukrainie i przekazują je do adopcji rodzinom w Rosji” – wytłumaczył.

– „Dane wskazują, że porwano w ten sposób 260 tys. dzieci, które często trafiały potem do odległych regionów na wschodzie Rosji” – dodał.

– „Tysiące dzieci odnaleziono w piwnicach zrównanych z ziemią miast jak Mariupol oraz w domach dziecka na terenach kontrolowanych przez prorosyjskich separatystów. Wśród dzieci znalazły się te, których rodzice zginęli wskutek działań wojennych oraz inne, które znalazły się w państwowych instytucjach z wielu różnych powodów” – przekazała agencja AP.

– „Dzieci są wykorzystywane w rosyjskiej propagandzie, przekazuje się je rodzinom rosyjskim oraz wręcza obywatelstwo Rosji” – Rosjanie kłamali dzieciom mówiąc na przykład, że rodzice ich nie chcą.

Niezależnie od tego czy dzieci mają rodziców czy nie, może to być uznane za ludobójstwo tj. proces wymazania pamięci narodowej.

– „Zdaniem prokuratorów sprawa może być bezpośrednio wiązania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, który otwarcie wspierał proces nielegalnej adopcji” – tłumaczy AP.

PRZERAŻAJĄCE! Syn polityka prawicowej partii zastrzelił dwie osoby pod klubem LGBT.

Źródło: i.pl

Day spa w 3 opcjach do wyboru
Day spa w 3 opcjach do wyboru
111,99 zł
180,00 zł
Oferta zakończona!
Dzień Kobiet: Pakiet relaksacyjny za 139,99 zł i więcej opcji w strefie Spa & Wellness w Hotelu Wisła 3* Premium

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz