Home Kategorie Życie Jak Polacy tracą oszczędności na inflacji.

Jak Polacy tracą oszczędności na inflacji.

Jak Polacy tracą oszczędności na inflacji.

– „Co drugi Polak posiadający oszczędności musiał po nie sięgnąć w ostatnim półroczu, żeby sfinansować podstawowe wydatki” – przekazał BIG InfoMonitor.

Według BIG InfoMonitor, co 6. osoba, która posiadała jakąś poduszkę finansową, zalegała z płatnościami bieżących zobowiązań, głównie za czynsz, media, telefon.

– „Stosunek Polaków do oszczędzania w czasach drożyzny” wykonanego przez Quality Watch, co drugi Polak posiadający oszczędności musiał po nie sięgnąć w ostatnich sześciu miesiącach, w celu sfinansowania swoich podstawowych potrzeb (49 proc.). Odłożone pieniądze najczęściej były wykorzystywane w celu pokrycia wydatków na paliwo (15 proc.), codziennych produktów spożywczych oraz opłacania stałych rachunków (po 14 proc.), a także do zakupu opału (13 proc.).” – przekazał Big Info Monitor.

– „Z powodu inflacji, co trzeci posiadacz oszczędności mniej regularnie odkłada pieniądze, bo nie wszystkich na to zwyczajnie stać. Inflacja i drożyzna — doświadczane szczególnie mocno w ostatnim półroczu — nie wpłynęły na systematyczność oszczędzania u połowy osób je gromadzących (51 proc.)” – stwierdził prezes firmy Sławomir Grzelczak.

Agnieszka przygotowuje zwłoki do pogrzebu. Tłumaczy ona dlaczego zwłokom zakłada się pieluszki.

Źródło: RMF24.pl

 

Polmed: ogólne badania diagnostyczne dla kobiet i mężczyzn
Polmed: ogólne badania diagnostyczne dla kobiet i mężczyzn
53,99 zł
Oferta zakończona!
Pakiet badań laboratoryjnych dla kobiet i mężczyzn od 53,99 zł w Centrum Medycznym Polmed – ponad 300 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz