Home Kategorie Życie Ogromne kary dla spóźnialskich. Można dostać nawet 7 tys. zł!
4.79K

Ogromne kary dla spóźnialskich. Można dostać nawet 7 tys. zł!

Ogromne kary dla spóźnialskich. Można dostać nawet 7 tys. zł!

Od stycznia 2023 roku wzrośnie najniższa pensja. Dla pracowników to świetna wiadomość, szczególnie przy tak dużej inflacji. W pierwszej połowie roku najniższa krajowa wzrośnie do 3490 zł brutto. To jednak bardzo zła wiadomość dla kierowców.

Właściciele samochodów, którzy spóźnią się z uiszczeniem opłaty za polisę OC, muszą liczyć się z karą wynoszącą dwukrotność najniższej krajowej, czyli 6020 zł. Właściciele motocykli i motorowerów w takiej sytuacji zapłacą 1/3 minimalnej pensji, a więc ok. 1000 zł.

O wiele gorzej sytuacja rysuje się dla właścicieli aut ciężarowych, ciągników i autobusów. Brak opłaty w terminie może skończyć się dla nich karą w wysokości trzykrotności najniższej krajowej, czyli 9030 zł.

Z karą należy się liczyć, nawet jeśli nie jeździmy samochodem. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny jest w stanie wyłapać brak polisy, nawet jeśli nie dochodzi do bezpośredniej kontroli.

Kara dla osób bez ważnego OC w przyszłym roku wzrośnie aż dwukrotnie, bo dwa razy dojdzie do waloryzacji minimalnej krajowej. W drugiej połowie roku kara dla spóźnialskich wzrośnie do 7,2 tys. zł.

Źródło: Interia

Inflacja bazowa wystrzeliła. NBP publikuje przerażające dane.

Ozonowanie i przegląd klimatyzacji
Ozonowanie i przegląd klimatyzacji
29,99 zł
Oferta zakończona!
Serwis klimatyzacji: ozonowanie (29,99 zł) lub przegląd z nabiciem czynnika chłodzącego (od 79,99 zł) w Pel-Cars

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz