Home Kategorie Życie Jeśli trzymasz te rzeczy na strychu, możesz dostać nawet 5 tys. zł kary!
2.01K

Jeśli trzymasz te rzeczy na strychu, możesz dostać nawet 5 tys. zł kary!

Jeśli trzymasz te rzeczy na strychu, możesz dostać nawet 5 tys. zł kary!

Ludzie składują na strychach najróżniejsze rzeczy od dokumentów czy pamiątek, po stare sprzęty i drewniane meble. Za przetrzymywanie niektórych z nich można otrzymać ogromną karę. O co chodzi?

Wejście na strych może być prawdziwą podróżą do przeszłości. Wnuczęta mogą np. poznać przeszłość swoich dziadków, czy znaleźć przedmioty, których w życiu jeszcze nie widziały. Wiele osób jednak nie wie, że przetrzymywanie niektórych rzeczy na strychu jest surowo zabronione. Szczególnie chodzi tutaj o przedmioty i surowce uznane za łatwopalne.

Prawo ustanawia zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego, a reguluje je § 4 ust. 1 pkt 12 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów i terenów.

Zabronione jest też umieszczanie i przetrzymywanie rowerów oraz wózków dziecięcych na klatkach schodowych czy przy schodach, bo stanowi to utrudnienie pracy strażaków, kiedy zajdzie potrzeba interwencji. Również ciężkie donice kwiatowe mogą opóźnić akcję ratunkową.

Ogromne kary dla spóźnialskich. Można dostać nawet 7 tys. zł!

Orientalne pakiety day spa
Orientalne pakiety day spa
127,99 zł
350,00 zł
Oferta zakończona!
Pakiet day spa Orient z masażem, maską i więcej od 159,99 zł w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz