Home Kategorie Życie Jeśli trzymasz te rzeczy na strychu, możesz dostać nawet 5 tys. zł kary!
2.35K

Jeśli trzymasz te rzeczy na strychu, możesz dostać nawet 5 tys. zł kary!

Jeśli trzymasz te rzeczy na strychu, możesz dostać nawet 5 tys. zł kary!

Ludzie składują na strychach najróżniejsze rzeczy od dokumentów czy pamiątek, po stare sprzęty i drewniane meble. Za przetrzymywanie niektórych z nich można otrzymać ogromną karę. O co chodzi?

Wejście na strych może być prawdziwą podróżą do przeszłości. Wnuczęta mogą np. poznać przeszłość swoich dziadków, czy znaleźć przedmioty, których w życiu jeszcze nie widziały. Wiele osób jednak nie wie, że przetrzymywanie niektórych rzeczy na strychu jest surowo zabronione. Szczególnie chodzi tutaj o przedmioty i surowce uznane za łatwopalne.

Prawo ustanawia zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego, a reguluje je § 4 ust. 1 pkt 12 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów i terenów.

Zabronione jest też umieszczanie i przetrzymywanie rowerów oraz wózków dziecięcych na klatkach schodowych czy przy schodach, bo stanowi to utrudnienie pracy strażaków, kiedy zajdzie potrzeba interwencji. Również ciężkie donice kwiatowe mogą opóźnić akcję ratunkową.

Ogromne kary dla spóźnialskich. Można dostać nawet 7 tys. zł!

Jazda sportowym autem
Jazda sportowym autem
199,00 zł
249,00 zł
26 dni
do końca oferty!
Jazda sportowym autem po torze wyścigowym od 199 zł z Super-Cars.pl - wiele lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz