Home Kategorie Ludzie Rosjanin uciekł do Polski. To go szokuje. „Polacy, jak wy tak żyjecie?”

Rosjanin uciekł do Polski. To go szokuje. „Polacy, jak wy tak żyjecie?”

Rosjanin uciekł do Polski. To go szokuje. „Polacy, jak wy tak żyjecie?”

Viacheslav Zarutskii to youtuber, który zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju. Kilka miesięcy temu wyjechał z Rosji i opowiada prawdę o swoim kraju. W najnowszym nagraniu mówi o różnicach pomiędzy Polską a Rosją.

Od początku wojny na Ukrainie rosyjska propaganda ma się świetnie. Resztki niezależnych mediów zostały uciszone już w pierwszym miesiącu „operacji specjalnej”. W 2022 roku wielu zaniepokojonych rozwojem sytuacji Rosjan uciekło za granicę. Niektórzy wylądowali w Polsce.

Jednym z nich jest Wiaczesław, który obecnie mieszka w Gdańsku. W swoim najnowszym filmie opowiedział o 10 różnicach pomiędzy Rosją i naszym krajem. Na miniaturze możemy przeczytać „Polacy, jak wy tak żyjecie?”. Prowokacyjne pytanie może sugerować, że w nagraniu autor będzie krytykować Polskę. Jest jednak zupełnie inaczej.

Jako pierwszą różnicę youtuber wskazał bloki mieszkalne, które w Polsce są o wiele ładniejsze niż te w Rosji.

– „Jestem zdumiony. Wszystkie balkony są czyste, wyglądają schludnie” – tłumaczy autor filmu.

Rosjanin mówił też, że w jego kraju prawie wszystkie ulice mają ogrodzenia wzdłuż drogi. Można się domyślać, że chodzi o bezpieczeństwo. Wiaczesław neguje to jednak, tłumacząc, że według badań, po uderzeniu samochodu w barierki, część metalowego zabezpieczenia może wyrządzić o wiele większą krzywdę człowiekowi.

Co ciekawe, Wiaczesław pochwalił też stan polskich dróg, które my tak często krytykujemy. Ważnym elementem przemawiającym za Polską jest dla niego również segregacja śmieci.

– „W Rosji niektórzy wyrzucają śmieci nawet przez balkon. Nikt ich tam nie segreguje. W Polsce są też różne ciężarówki, które odbierają śmieci” – podkreśla zaskoczony Rosjanin.

Dalej Wiaczesław mówi o komunikacji miejskiej. Pochwalił system, dzięki któremu możemy płacić za bilety online. W porównaniu z Rosją, w Polsce zdecydowanie więcej ludzi decyduje się na posiadanie psa. Jest też o wiele mniej bezdomnych. Youtuber mówi też, że w naszym kraju nie czuć na ulicach palonego węgla.

Białoruś odwróci się od Putina? „Łukaszenka stara się ratować własną skórę”.

Kurs online: Animator Czasu Wolnego
Kurs online: Animator Czasu Wolnego
69,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Animator Czasu Wolnego z certyfikatami za 69 zł w Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz