Home Kategorie Poruszające Wojskowy samolot wbił się w blok mieszkalny w Rosji. Wstrząsające nagranie.

Wojskowy samolot wbił się w blok mieszkalny w Rosji. Wstrząsające nagranie.

Wojskowy samolot wbił się w blok mieszkalny w Rosji. Wstrząsające nagranie.

Kreml podał przyczynę katastrofy bombowca Su-34, który uderzył w 8-piętrowy blok w mieście Jejsk w południowo-zachodniej Rosji. Zawinił pożar jednego z silników. W sieci pojawiło się nagranie z katastrofy.

W poniedziałek pojawiły się doniesienia o „w pełni uzbrojonej” maszynie wojskowej, która rozbiła się w gęsto zaludnionym obszarze. W wyniku zdarzenia uszkodzone zostało od 17 do 45 mieszkań. Pożar miał objąć 4 piętra budynku i powierzchnię ok. 2 tys. metrów kwadratowych.

Zginęły cztery osoby, sześć uznaje się za zaginione, a 25 zostało rannych – podaje agencja Interfax, powołując się na lokalne władze.

Ewakuowano około 350 mieszkańców budynku, przeniesiono ich do pobliskiego hotelu i obozu wypoczynkowego dla dzieci. Gubernator Kraju Krasnodarskiego obiecał udzielić poszkodowanym wszelkiej niezbędnej pomocy.

– „Silnik maszyny zapalił się podczas nabierania wysokości, gdy bombowiec wznosił się w celu wykonania lotu szkoleniowego” – oświadczyło rosyjskie ministerstwo obrony.

W mediach społecznościowych przekazywane są informacje, że dwóch pilotów Su-34 zdołało się katapultować. Rosyjskie kanały na Telegramie publikują liczne nagrania ukazujące blok mieszkalny objęty ogniem. Na wideo widać także moment sprzed katastrofy, kiedy samolot zbliża się w kierunku budynków mieszkalnych.

Alarmy i paraliż na Krymie. Rosjanie zaczęli ewakuację.

Stomatologia
Stomatologia
24,99 zł
Oferta zakończona!
Fluoryzacja, skaling, przegląd jamy ustnej i więcej od 24,99 zł w Gabinecie Stomatologicznym Adama Popko

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz