Home Kategorie Poruszające Chłopiec urodził się bez członka. Lekarze podjęli kontrowersyjną decyzję.

Chłopiec urodził się bez członka. Lekarze podjęli kontrowersyjną decyzję.

Chłopiec urodził się bez członka. Lekarze podjęli kontrowersyjną decyzję.

W Iranie urodził się chłopiec bez członka. Jego jądra schowane były wewnątrz ciała. Dziecko oddawało mocz przez odbyt. Lekarze podjęli kontrowersyjną decyzję, aby zignorować płeć i przeprowadzić operację kształtującą pochwę.

Przypadłość chłopca z Iranu zwana jest afalią i jest niezwykle rzadka. Występuje w 1 na 30 mln przypadków urodzeń. Do tej pory udokumentowano mniej niż 100 takich sytuacji.

Chłopiec urodził się w dobrym ogólnym stanie. Nie miał jednak członka, chociaż posiadał nienaruszoną mosznę oraz dwa jądra. Mocz oddawał przez odbyt w wyniku nietypowej wady. Badania przeprowadzone kilka miesięcy po jego urodzeniu, pozwoliły ustalić lekarzom, jak dzieła jego unikalny układ moczowy. Ujawniono przetokę, czyli nieprawidłowe połączenie pomiędzy pęcherzem a odbytnicą.

Zwykle w takich przypadkach tworzy się członka chirurgicznie. W tym wypadku jednak lekarze podjęli kontrowersyjną decyzję o zmianie płci dziecka i przeprowadzeniu operacji feminizacji w celu utworzenia pochwy. Zalecono terapię hormonalną w okresie dojrzewania, aby powstrzymać zmiany, jak rozwój zarostu czy pogłębienie głosu. Lekarze z Zahedan University of Medical Sciences nie poinformowali jednak, czy chłopiec przeszedł już operację.

Źródło: dailymail.co.uk

Nie żyje 5-letnia dziewczynka, którą matka przywiozła do szpitala. Wstrząsające ustalenia.

Zabiegi wyszczuplające
Zabiegi wyszczuplające
39,99 zł
200,00 zł
Oferta zakończona!
5 zabiegów wyszczuplających na wybranych urządzeniach za 49,99 zł w Studiu Sylwetka w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz