Home Kategorie News Jednak powrót nauki zdalnej? Minister oświaty zabrał głos.
4.71K

Jednak powrót nauki zdalnej? Minister oświaty zabrał głos.

Jednak powrót nauki zdalnej? Minister oświaty zabrał głos.

Nie podejmujmy pochopnie decyzji o nauce zdalnej. Dość nauki zdalnej, bo są roczniki, które już się nawzajem nie widziały od dwóch lat – zaapelował we wtorek do rektorów uczelni Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

Przemysław Czarnek we wtorek brał udział w inauguracji roku akademickiego na Akademii Mazowieckiej w Płocku. Minister podkreślił, że trwająca wojna na Ukrainie ma swoje konsekwencje gospodarcze, w tym energetyczne oraz społeczne dla całej Europy, świata, a szczególnie Polski.

Czarnek odnosił się również do wyzwania związanego z nauką zdalną w dalszej części roku akademickiego. Nie w związku z epidemią, a kolosalnymi podwyżkami opłat za prąd, które mogą zmusić uczelnie do oszczędności, również w zakresie prowadzenia zajęć stacjonarnych.

– „To jest trudny czas. Stawiamy czoła tym trudnościom. Obniżamy ceny energii, ogrzewania do racjonalnych wartości. Raz jeszcze apeluję z tego miejsca. W związku z tymi działaniami, bardzo kosztownymi, ale potrzebnymi, bardzo proszę wszystkich rektorów w całej Polsce o refleksję. Nie podejmujmy pochopnie decyzji o nauce zdalnej” – oświadczył szef MEiN.

Minister dodał wręcz: „dość nauki zdalnej, bo są roczniki, które już się nawzajem nie widziały od dwóch lat”.

Jak zapowiedział, „decyzje rządu i parlamentu za chwilkę będą umożliwiały normalne funkcjonowanie”. Minister podkreślił, że na przyszły tydzień zaplanowane jest już ostatecznie spotkanie prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich z premierem, podczas którego ogłoszone zostaną „kolejne bardzo dobre informacje, o kolejnych kilkuset milionach złotych jeszcze w tym roku dla uczelni i o kolejnych kilkudziesięciu milionach złotych dla uczelni zawodowych”.

Źródło: PAP

Rosja przygotowuje się do ewakuacji z Chersonia. „Zagrożenie dla mieszkańców”.

Wycena mieszkania
Wycena mieszkania
30,00 zł
39,00 zł
Oferta zakończona!
Wycena mieszkania z analizą średnich cen mieszkań i więcej od 30 zł z urban.one

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz